Motoryzacja

Wypożyczanie samochodów na lotniskach

Wypożyczanie samochodów stało się bardzo popularne, zarówno podczas podróży służbowych, jak i wakacji z rodziną. Oferty są bardzo atrakcyjne, a samochód daje nam poczucie wolności i możliwość zwiedzania. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się takim wynajmem, procedura może lekko przerażać. Pod spodem zamieszczamy krótki przewodnik, jak sprawnie i szybko, a przede wszystkim tanio, wypożyczyć samochód na lotnisku.

Gdzie lecimy?

Najważniejsza kwestia to kierunek lotu. Jeśli jesteśmy prawdziwymi łowcami okazji, najlepiej przeszukać fora internetowe lub portale społecznościowe i zasięgnąć rady od tubylców. Jeśli zaś ciężko pracujemy, a czasu jest mało, pozostaje nam dokładne porównanie ofert wypożyczalni lotniskowych. W pierwszej kolejności sprawdźmy jakie oddziały znajdują się w porcie lotniczym, w którym wylądujemy. Następnie otwórzmy stronę internetową każdej z tych wypożyczalni oraz jeden portal, który skupia wszystkie ogłoszenia. Warto porównać te dwie ścieżki. Nie ma tu jednak reguły, portal, który jest pośrednikiem może mieć dużo wyższą, a czasami dużo niższą cenę wynajmu. Dlatego należy obserwować oba źródła ofert.

Czas oczekiwania

Kolejnym ważnym elementem, wypożyczenia auta na lotnisku, będzie czas oczekiwania w kolejce do „okienka” wypożyczalni. Jeśli lecimy w sezonie, bardzo prawdopodobne, że większość pasażerów również zdecyduje się na wynajem pojazdu. Jeśli oddział zatrudnia za mało osób, może okazać się, że czekanie zajmie nawet blisko dwie godziny. Informacje o tym, czy dana wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, Warszawie, Łodzi lub innym mieście działa sprawnie, najlepiej zdobyć bezpośrednio z opinii użytkowników na niezależnych portalach.

Dobór odpowiedniego auta

Niezależnie od tego, czy wypożyczamy samochód przez internet, czy stacjonarnie na lotnisku, prawidłowy wybór modelu samochodu może zadecydować o przyjemnych wakacjach lub sprawić kilka problemów. Znaczenie będzie miał głównie rozmiar. Jeśli zamierzamy zapełnić pojazd pasażerami, konieczne będzie wzięcie auta z dużym bagażnikiem, szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy zmieniać noclegi, kilka razy w ciągu wycieczki. Kolejna sprawa to moc silnika. Choć może się wydawać, że jest to bez znaczenia, każdy kto wypożyczył małe miejskie autko, do jazdy po krętych drogach i górzystych terenach, będzie znał wagę problemu.

Warunki finansowe

Na pewno myśli wszystkich wypożyczających krążą głównie wokół ceny. Nic w tym dziwnego, warto jednak wiedzieć, że koszt wynajmu samochodu to nie tylko płatność za wynajem. Składa się na niego także koszt ubezpieczenia, kaucja i polityka paliwowa. Pakiet ubezpieczeniowy, może zawierać pełne zniesienie wkładu własnego, będzie to oznaczało brak zmartwień o utracenie kaucji, koszt takiego pakietu może być jednak wyższy. Z kaucją należy bardzo uważać i przyjąć generalną zasadę, że im mniej ona wynosi, tym lepsza będzie oferta. Każdemu może przytrafić się kolizja. Jeśli uczestniczymy w wypadku, nawet nie z naszej winy, wypożyczalnia ma prawo zatrzymać kaucję do póki sprawa nie zostanie wyjaśniona, a czasami do momentu, w którym ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Ostatnim podpunktem, który może mieć wpływ na koszty jest polityka dotycząca paliwa. Najlepiej zabierać z lotniska samochód w pełni zatankowany i taki również oddawać. Wszelkiego rodzaju układy, takie jak oddawanie auta z pustym bakiem, spowodują naliczenie przez wypożyczalnię kosztów swojej marży i będą tym samym mniej opłacalne dla konsumentów.

Szerokiej drogi!

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu będziemy niezależni, będzie też okazja by pozwiedzać. Pomimo rozpisania powyższych ewentualnych problemów, zazwyczaj taki wynajem odbywa się bez komplikacji, a pracownicy lotniskowych wypożyczalni chętnie niosą pomoc.

Sprawdź również artykuł: http://www.motocorner.pl/wynajem-samochodow-z-lotniska/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *