Biznes i finanse

Gdzie wyrobić pieczątkę firmową?

Gdy analizujemy przepisy polskiego prawa możemy dostrzec, że nie nakłada ono na nas obowiązku posiadania specjalnej pieczęci, gdy prowadzi się firmę. A jednak jej posiadanie zwykle ułatwia załatwianie wielu kwestii, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie wymogi powinna spełniać pieczątka firmowa, jeśli ma być przydatna, a także – gdzie ją wyrobić, aby tego nie żałować.

Co umieścić na pieczątce firmy?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na wyrobienie pieczęci firmowej, postarajmy się, aby była ona jak najbardziej przydatna. Po raz kolejny sprawdzi się zasada mówiąca o tym, że więcej znaczy mniej, nie warto bowiem umieszczać wszystkich danych, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Pamiętajmy jednak o tym, że im bardziej precyzyjne są informacje umieszczone na pieczątce, tym lepiej, zadbajmy więc o to, aby zawierała ona:

  • pełną nazwę firmy,
  • imię i nazwisko osoby, która się nią posługuje,
  • adres firmy,
  • numer telefonu przydatny podczas prób skontaktowania się z osobą korzystającą z pieczęci,
  • NIP/REGON.

Jeśli nasza firma jest związana z szeroko rozumianym e-biznesem albo my sami preferujemy kontakt za pośrednictwem Internetu, zamiast numeru telefonu możemy podać adres e-mail, a nawet namiary na firmę w mediach społecznościowych. Jeśli zaś posiadamy znak firmy, który jest identyfikowany z łatwością przez naszych potencjalnych i obecnych klientów i kontrahentów, warto zadbać o to, aby i on pojawił się na pieczątce firmowej, którą będziemy się posługiwać.

Po co nam pieczątka firmowa?

Jeszcze zanim zastanowimy się nad tym, gdzie wyrobić pieczątkę firmową, musimy poszukać odpowiedzi na pytanie, do czego jest nam ona w ogóle potrzebna, skoro nie ma mowy o jakichkolwiek karach, gdy jej się nie posiada. Przedsiębiorcy uzasadniają korzyści płynące z jej posiadania na wiele sposobów, najczęściej możemy jednak usłyszeć, że pieczątka przydaje się wtedy, gdy przedsiębiorca jednorazowo wystawia wiele faktur i chce przyspieszyć ten proces. Na pieczątce znajdują się wszystkie niezbędne kontrahentom dane firmy, zaangażowanie ogranicza się więc do złożenia własnoręcznego podpisu.

Okazuje się jednak, że o firmowej pieczątce warto pomyśleć również zastanawiając się nad tym, jak poprawić wizerunek naszej firmy. Z reguły świadomość tego, że pieczęć nie jest wymagana, jest duża. A jednak wiele osób powtarza, że dokumenty, które ją posiadają, zyskują na wiarygodności. Także sama firma sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej, jeśli posiada pieczęć. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do podmiotów, które dopiero zaczynają działać na krajowym rynku i muszą zmagać się ze stereotypami, które dotyczą wszystkich nowych firm. Czasem posiadając pieczątkę zwiększamy też swoje szanse na uzyskanie wsparcia ze strony banku często bowiem jest to jeden z wymogów, jakie musi spełnić podmiot starający się o wsparcie finansowe.

W poszukiwaniu pieczątki idealnej

Znalezienie drukarni, która pomoże nam w wyrobieniu pieczątki firmowej nie jest trudne, praktycznie każdy podmiot tego typu ma bowiem w swojej ofercie tę usługę. Przed złożeniem zamówienia warto jednak upewnić się, że sama pieczęć przypadnie nam do gustu. Atrakcyjność wizualna jest pojęciem dość kontrowersyjnym, jeśli jednak mamy wątpliwości w tym zakresie, przeanalizujmy wygląd pieczątki, jaką posługuje się sama drukarnia. Jeśli nam się podoba, możemy założyć, że również nasza będzie co najmniej satysfakcjonująca. W innym wypadku zastanówmy się jednak nad tym, czy nie wybrać jakiegoś innego punktu.

Zamów pieczątki firmowe w drukarni internetowej lobos.promo

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *