Biznes i finanse

Sytuacja pożyczek online w czasach pandemii Covid-19

1. Szybkie pożyczkach przez Internet

W dobie Internetu wszystko stało się o niebo łatwiejsze. Dostęp do sieci daje praktycznie nieograniczone możliwości, a jedną z nich są szybkie pożyczki online w 15 minut. Pożyczki pozabankowe to doskonała okazja, szczególnie dla osób, którym zależy na szybkim otrzymaniu gotówki. Jednak wciąż wiele osób boi się tego rodzaju finansowania i tego, że szybka pożyczka online wiąże się z dodatkowymi ukrytymi kosztami i problemy ze spłatą. Pożyczka udzielana jest całkowicie niezależnie od statusu zatrudnienia osoby wnioskującej, dlatego możliwe jest jej uzyskanie przez osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych (umowa zlecenie, umowa o dzieło), czy też prowadzących własną działalność.Jest to ogromna przewaga nad kredytami bankowymi, które przyznawane są przez szczegółową i długą weryfikację klienta oraz jego sytuacji finansowej.

Zanim jednak sięgniesz po internetową pożyczkę, warto przez chwilę się zastanowić, czego dokładnie oczekujesz od oferty. Na stronach internetowych oferujących pożyczki, znajdziesz regulamin, jak również warunki, na podstawie których udzielane jest finansowanie. W niektórych przypadkach możesz samodzielnie określić na ile rat chcesz rozłożyć spłatę. Korzystając ze sprawdzonych stron, zyskujesz gwarancję pełnego bezpieczeństwa.

2. Ostrzejsze kryteria udzielania pożyczek w dobie covid-19

Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące były ciężkie dla wszystkich. Utrata zatrudnienia z powodu koronawirusa dotknęła sporą część osób pracujących. Strony oferujące pożyczkę w 5 min. w celu uniknięcia udzielania finansowania osobom, bez możliwości spłaty zadłużenie, znacząco zaostrzyły swoje kryteria. Do tej pory generalnie, aby otrzymać pożyczkę przez Internet, wystarczyły dane pochodzące z dowodu osobistego, udokumentowanie jakichkolwiek dochodów, posiadanie konta bankowego, jak również brak negatywnej historii dotyczącej spłacania zadłużeń. W tym momencie, aby otrzymać pożyczkę, należy udokumentować (potwierdzić) stałe źródło dochodu. Dodatkowo udzielane świadczenie pieniężne nie może przekraczać 50% dochodu, a miesięczna rata 30%. Firmy stały się bardziej wymagające również w stosunku do osób posiadających już zadłużenia, co często stanowi podstawę odmowy pożyczki. Wiadomym jest, że każda firm posiada własny regulamin i wymagania, jednak zdecydowanie trudniej otrzymać szybką pożyczkę niż przed okresem pandemii. W niektórych przypadkach rekomendowane jest ustanowienie poręczyciela, który będzie stanowił pewną formę zabezpieczenia. Podsumowując: sytuacje stała się bardziej krytyczna i przy tych samych dochodach masz szansę na znacznie mniejszą pożyczkę niż dotychczas. Z drugiej strony, w przypadku uzyskania pozytywnej zgody, pożyczka jest tańsza do spłaty. Ma to związek z obniżeniem oprocentowania RRSO.

3. Pożyczka przez Internet czy kredyt bankowy?

Z końcem marca weszła w życie ustawa (Ustawa Antykryzysowa) o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Art. 8d oraz Art. 8e). Na jej podstawie Narodowy Bank Polski  obniżył maksymalne oprocentowanie swoich pożyczek i kredytów, które decyduje o końcowej kwocie do spłaty. I chociaż z pewnością ucieszyło to osoby spłacające kredyt, ponieważ koszty kredytu zostały obniżone, to rzeczywistość wcale nie jest taka różowa. Druga strona medalu wyraźnie pokazuje, że aż tak radykalne obniżenie kosztów przyczyniło się do redukcji rentowności kredytów i pożyczek, jak również zwiększa ryzyko niespłacalności zobowiązań finansowych.

To co wyróżnia pożyczki od zaraz to jednak znacznie mniejsze formalności, nawet po ich zaostrzeniu. W dodatku Internet pozwala wypełnić wszelkie formalności bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne. Wirtualna weryfikacja zauważalnie wpłynęła na ograniczenie czasu przyznawania pożyczki, co znacznie ułatwia załatwienie sprawy.

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń to dobry wybór w sytuacji, kiedy potrzebujesz pieniędzy w szybkim czasie. Z kolei kredyt bankowy, to zazwyczaj dużo większe i długoterminowe zobowiązanie finansowe, dla którego dodatkowo należy spełnić szereg wymagań formalnej. Zdolność kredytowa też nie jest bez znaczenia. Pomimo zaostrzenia wymagań pożyczek internetowych, wciąż łatwiej o ten rodzaj finansowania. Oczywiście każde rozwiązanie posiada plusy i minusy. Jednak to do Ciebie należy decyzja, o którą formę finansowania będziesz się starał.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *