Biznes i finanse

Szybkie mycie naczyń w lokalach gastronomicznych

W lokalach gastronomicznych używa się duże ilości różnych naczyń kuchennych. Gdy wrócą one od naszych klientów, za każdym razem musimy je umyć. Wykonywania tego procesu ręcznie byłoby prawdziwą mordęgom. Dlatego właśnie powstały zmywarki gastronomiczne. Zapraszamy, na krótką prezentację tych produktów.

Zadania stawiane przed zmywarkami gastronomicznymi.

Tak naprawdę zmywarki gastronomiczne mają nam pomóc w dwóch czynnościach. Przede wszystkim mowa tutaj o zmywaniu naczyń. Za ich pomocą jesteśmy w stanie zrobić to szybko, jednocześnie nie mecząc się przy tej czynności. Jednak warto pamiętać, że talerzy, szklanek i innych elementów musi być znacząca ilość. Inaczej użycie tego typu maszyn jest nieopłacalne.

Każda nowoczesna zmywarka gastronomiczna również ma funkcję wyparzania naczyń. Jest ona wymagana między innymi przez sanepid. Dzięki niej istnieje możliwość usunięcia wszystkich wirusów i bakterii w wysokiej temperaturze.  Już nie będziecie musieli posiadać dwóch osobnych maszyn, aby zadbać o czystość elementów używanych do podawania i spożywania dań.

Różnice pomiędzy zmywarkami gastronomicznym a domowymi.

Początkujący właścicieli restauracji i kawiarni dość często zastanawiają się nad zakupem domowych rozwiązań, a nie profesjonalnych zmywarek gastronomicznych. Wynika to głównie z chęci zaoszczędzania pieniędzy. Jednak my ostrzegamy przed takim wyborem.

Zmywarki domowe charakteryzują się tym, iż ich cykl mycia trwa bardzo długo. Wy prowadząc lokal gastronomiczny, nie możecie sobie pozwolić na czekanie godziny, a nawet dłużej, aż Wasze naczynia będą gotowe. Tylko zmywarki gastronomiczne pozwalają wyczyścić talerze i szklanki do 180 sekund! Tak dobrze przeczytaliście. W ciągu trzech minut będziecie posiadać czyste naczynia.

Bezpośrednio z pierwszej przetoczonej różnicy wynika druga. Zmywarki gastronomiczne są o wiele oszczędniejsze. Spowodowane jest to tym, że zużywają one mniej wody oraz prądu niż rozwiązania domowe. Może, więc okazać się, iż większa kwota zakupu szybko się zwrócić podczas codziennego użytkowania. Tym bardziej, że maszyny te są dość często uruchamiane.

Naczynia kuchenne umyte w zmywarce gastronomicznej

Wyżej przedstawione różnice pomiędzy zmywarkami gastronomicznymi a domowymi naszym zdaniem zachęcają do zakupu tych pierwszych. Oczywiście, jeżeli mówimy o zastosowaniach profesjonalnych.

Rodzaje zmywarek gastronomicznych.

Każda osoba, nawet w domowych warunkach, widzi, jak dużo rodzajów naczyń występuje. Nie inaczej jest w lokalach gastronomicznych. Właśnie z tych względów powstało wiele rodzajów zmywarek gastronomicznych do różnych zastosowań. My przedstawimy Wam te najpopularniejsze.

  • Zmywarki do szkła – jak łatwo domyślić się z samej nazwy w ich wnętrzach można myć szklanki, kieliszki oraz szklanki.
  • Zmywarki do szkła i talerzy – dość podobne konstrukcje do tych przedstawionych powyżej. Jednak zmieniono je w taki sposób, aby była możliwość mycia talerzy.
  • Zmywarki do tac i garnków – dużo większe maszyny niż prezentowane wcześniej rozwiązania. Dzięki temu w ich wnętrzu bez większych problemów zmieścicie duże tace oraz garnki.
  • Zmywarki uniwersalne – najbardziej wszechstronne urządzenia oraz najczęściej wybierane. Posłużą Wam one to mycia szklanek, kieliszków, ale także talerzy oraz sztućców.
  • Zmywarki do koszy piekarniczych – wyspecjalizowane produkty, które sprawdzą się przy zmywaniu pojemników stosowanych przez cukierników i piekarzy.
  • Zmywarki tunelowe – ich przeznaczenie to duże lokale gastronomiczne. Umożliwiają mycie znaczącą liczbę naczyń praktycznie bezobsługową. Zostały stworzone w taki sposób, aby można było je łączyć w taśmociągi.

Wyżej przedstawione systemy to najczęściej występujące, jakie możecie spotkać podczas przeglądania Internetu.

Profesjonalna kuchnia wyposażona w zmywarki gastronomiczne

Niezastąpione zmywarki gastronomiczne.

Zmywarki gastronomiczne to maszyny, bez których nie wyobrażamy sobie restauracji, kawiarni lub pubów. Tylko one umożliwiają wymycie i wyparzenie dużej ilości naczyń, w krótkim czasie. Dlatego prędzej czy później będziecie musieli zdecydować się na nich zakup. Wówczas zapraszamy pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. W tym sklepie internetowym znajdziecie wiele rozwiązań stosowanych na masową skalę w lokalach gastronomicznych.

 

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.