Styl życia

Idealny tatuaż dla mężczyzny…Krótki poradnik o tatuowaniu, gdy mężczyzna boi się igły

Mężczyźni lubią się uważać za odważnych i nieustraszonych. Jednak wielu z nich boi się jednej rzeczy, a w zasadzie dwóch. Pierwszą z nich są pająki, a drugą igły. Tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie, co zrobić, gdy facet chce mieć tatuaż, ale boi się bólu? Oto nasz krótki poradnik na ten temat.

Poczuj to, co czują kobiety

Niektórych mężczyzn robienie tatuażu przeraża, bo choć nie przyznają się, to boją się bólu. Jednak, jeżeli chcą się zahartować, co oczywiście im polecamy, to koniecznie powinni zdecydować się na to, co wiele kobiet musi robić niemal co miesiąc. Nie bójcie się to nic związanego z miesiączką. Mianowicie większość kobiet co miesiąc chodzi depilować skórę do kosmetyczki. Dlatego wszystkim facetom, którzy obawiają się bólu przy kontakcie igły ze skórą polecamy pójście choć raz na depilację klatki piersiowej do kosmetyczki przy użyciu wosku. Gwarantujemy, że jeśli to przeżyjecie, tatuowanie nie będzie dla Was straszne, a wprowadzanie igły pod skórę będzie niemal jak łaskotanie…

Jeśli masz problem ze stresem, wybierz akupunkturę

Swoje stresy trzeba oswajać, tak twierdzi wielu psychoterapeutów, dlatego jeśli źródłem stresu nie jest sam ból, a igły, to polecamy pójście na akupunkturę. W ten sposób połączysz oswajanie strachu z czymś pożytecznym. Mianowicie pozbędziesz się nadmiernego napięcia, które na pewno Ci towarzyszy na co dzień i przy okazji poprawisz krążenie. Akupunktura może być bardzo odprężająca, oczywiście musisz wybrać się do specjalisty w tym zakresie, najlepiej praktykującego medycynę chińską. Po tym zabiegu będziesz już wstępnie przygotowany do tatuowania.

Mały tatuaż bądź tatuaż małymi krokami

Nie od dziś wiadomo, że faceci są mniej odporni na ból. Jednak i oni dadzą radę i mogą spełnić swoje marzenie o posiadaniu tatuażu. Przede wszystkim powinni zdecydować się na małe tatuaże, w końcu mały tatuaż to mniej bólu. Można także wybrać większy wzór tatuażu i robić go etapami. Oczywiście są miejsca, których tatuowanie boli bardziej, ale są takie, gdzie receptory czuciowe są jakby słabsze. A więc tatuaż boli najmniej w miejscach takich jak: przedramiona, łydki, barki, nadgarstki i przednia część ud. Z kolei najbardziej boli tatuowanie żeber, mostka, stóp, brzucha, głowy, pach i jak zapewne domyślacie się także narządów płciowych. Swoją drogą jeśli macie już wykonany tatuaż, to musicie stosować odpowiednie kosmetyki, takie jak masło do tatuażu, które nawilża skórę poddaną zabiegowi, dzięki temu szybciej się goi.

Jak zmniejszyć ból podczas tatuowania?

Pisząc już tak zupełnie na poważnie, to wcale nie musicie się wstydzić, że odczuwacie strach przed bólem. Na szczęście są sposoby, dzięki którym będziecie go odczuwać mniej intensywnie. Pamiętajcie też, że nikt w profesjonalnym studiu tatuażu nie będzie się z Was naśmiewał. Przede wszystkim przed pójściem do studia koniecznie powinniście się wyspać, a także najeść. Jeżeli jesteście zmęczeni i głodni, to i Wasze samopoczucie jest gorsze, przez co odczucia bólu są bardziej intensywne. W trakcie robienia tatuażu możecie także pić wodę, dzięki temu może choć na chwilę zapomnicie o bólu. Swoją drogą, warto rozmawiać z tatuażystami, gdyż i wtedy możecie zapomnieć i się wyluzować. Pamiętajcie jeszcze, że strach potęguje ból, dlatego najlepiej pójść do studia zrelaksowanym. Ale nie możecie pójść po alkoholu, gdyż rozrzedza on krew, co wpływa na to, że skóra staje się twardsza, a przez to tatuażysta się bardziej namęczy. Dostępne na rynku są także maści znieczulające, ale nie należy ich stosować bez konsultacji z tatuażystą. Niektórzy uważają, że stosowanie maści zaburza strukturę skóry, a więc wykonanie tatuażu jest zdecydowanie utrudnione. Pamiętajcie, że bardzo ważna jest także pielęgnacja tatuażu, a więc unikajcie słońca, które może podrażniać ranę. Stosujcie także odpowiednie kosmetyki nawilżające i przyspieszające gojenie, takie jak dobre masła do tatuaży, najlepiej z wegańskim składem.

Każdy z nas ma jakąś fobie. Niektórzy boją się pająków, inni latania samolotem, a jeszcze inni igieł. Jednak ze swoimi fobiami i lękami należy walczyć i można walczyć. Dlatego jeżeli marzysz o tatuażu, Twój strach nie powinien być przeszkodą. Na początek wybierz mały wzór. Jeśli stwierdzisz, że strach ma wielkie oczy, zawsze przy kolejnej wizycie możesz tatuaż rozszerzyć czy powiększyć o kolejne elementy.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.