Styl życia

Ile kosztuje tatuaż?

W Polsce tatuaż możemy zrobić już za 100-150 zł. Jednak poza granicami naszego kraju cena mogą być nawet dwa lub trzy razy większe. Niestety w przypadku profesjonalnych miejsc nie znajdziemy cenników. Jest to spowodowane tym, że cena takiej usługi jest wtedy obliczana indywidualnie. Tatuażyści biorą wtedy pod uwagę trudność tatuażu czy długość pracy. Według badań, w Polsce średnia cena za tatuaż wynosi około 350 zł.

Co wpływa na cenę tatuażu?

Cena takiej usługi jest ustalana w czasie krótkiej rozmowy z klientem. Głównym pytaniem jest wielkość tatuażu. Te najmniejsze, czyli mierzące od 2 do 5 centymetrów będą kosztowały od 100 do 300 zł. Tego typu tatuaże najczęściej są wykonywane na karku, kostce czy nadgarstku. Kolejnym aspektem jest to, czy artysta będzie sam musiał zadbać projekt, czy dostanie gotowy wzór. Każdy mały element graficzny będzie liczył się z dodatkowymi kosztami w wysokości około 30 zł. Równie ważny jest poziom skomplikowania tatuażu, a także to, czy jego kolorystyka jest rozbudowana.

Do najtańszych tatuaży należą te, które są wykonywane czarnym tuszem bez cieniowania czy skupianiu na szczegółach. Zdecydowanie się na kolorowe pigmenty czy oddawanie szczegółów znacznie zwiększa cenę. Równie ważne, jak pozostałe aspekty jest miejsce wykonywania tatuażu. W nierównych miejscach takich jak zgięcia palców czy żebra wykonanie tatuażu jest bardzo utrudnione. W związku z tym im więcej czasu artysta będzie potrzebował, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Tak samo ważne, jak inne aspekty są umiejętności artysty. Niska cena albo spore zniżki powinny skłonić nas do sprawdzenia danego tatuażysty.

Największe tatuaże

Do najdroższych tatuaży możemy zaliczyć artystyczne rękawy czy tatuaż, który zajmuje całe plecy. Cena takiej przyjemności to około 20000 zł. Z kolei równie popularny biomechaniczny tatuaż, który przedstawia ludzki organizm, jako proste urządzenie będzie wyceniany na około 30000 zł. W przypadku kobiet najdroższe tatuaże nie są robione tylko z wykorzystaniem tuszu. W Dubaju niektórzy tatuatorzy wykorzystują platynę czy złoto, aby odbić tatuaż z szablonu.

Pielęgnacja

Do podstawowej ceny tatuażu będziemy musieli jeszcze doliczyć koszty kosmetyków. Odpowiedni krem do tatuażu to cena około 2 5 zł w przypadku wybraniu kremu bez filtru oraz 50 zł w przypadku opcji z filtrem. Wytatuowane miejsce powinno być nawilżane każdego dnia, szczególnie po kąpieli. Jeśli nie będziemy tego robili, tatuaż wyblaknie, a tego nikt z nas nie chce, gdyż jego odnowienie kosztuje tylko troszkę mniej niż pierwotne wykonanie.

Więcej na temat tatuaży na stronie: https://www.podepnij.pl/styl-zycia/ile-kosztuje-tatuaz

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *