Styl życia

Jak zorganizować wesele w namiocie?

Wesele w namiocie to niezwykle oryginalny pomysł na organizację jednego z najważniejszych dni w życiu. To doskonała alternatywa dla restauracji lub sali weselnej, która pozwoli korzystać ze sprzyjającej pogody i pięknych okoliczności natury. Aby wesele w plenerze było udane, warto wypożyczyć duży i dobry jakościowo namiot od sprawdzonej firmy, np z Rent a Tent, wybrać odpowiednie miejsce pod całą konstrukcję, zadbać o dekorację i wyposażenie oraz zatroszczyć się o komfort gości, którzy będą wspominać to niezwykłe wydarzenie przez długi czas.

Wybierz odpowiednie miejsce

Podstawą przy organizacji wesela w namiocie jest wybranie optymalnego miejsca do jego urządzenia. Do rozłożenia konstrukcji wymagany jest odpowiednio duży plac, bez nadmiernego nachylenia terenu oraz z możliwością dojazdu. Możemy zdecydować się na przyjęcie we własnym ogrodzie lub ustawienie namiotu nad jeziorem czy w pobliżu zabytkowego pałacyku. Wiele par marzy także o przyjęciu na plaży – niestety nie jest to zbyt dobry pomysł. Wszechobecny piach, silny wiatr i brak możliwości solidnego przymocowania konstrukcji znacząco utrudniają komfortowe zrealizowanie zamierzenia.

Zorganizuj niezbędne wyposażenie

Oprócz wypożyczenia samego namiotu, konieczne będzie zorganizowanie odpowiedniego wyposażenia. Jeżeli planujemy jedynie obiad weselny, konstrukcję możemy ustawić bezpośrednio na trawie. W momencie, gdy chcemy zorganizować przyjęcie z muzyką i tańcami, wskazane jest zastosowanie drewnianego parkietu dla par i orkiestry. Oprócz samej podłogi warto zadbać o stoły i krzesła, które umożliwią usadzenie wszystkich gości. Jeśli zatrudniamy firmę cateringową, zapytajmy, czy w ich gestii leży również zastawa i sztućce, bez których nie może odbyć się żadne przyjęcie. Aby zapewnić gościom dodatkowe atrakcje można zainteresować się wypożyczeniem baru wraz z profesjonalną obsługą, który uświetni weselną zabawę. Dobrym pomysłem będzie także fotobudka, dzięki której każdy z gości otrzyma zabawne, pamiątkowe zdjęcie z tego wyjątkowego dnia.

Dodatkowe wyposażenie można wynająć na stronie: https://rentatent.com.pl/wynajem/wyposazenie-uzupelniajace/

Zadbaj o dekorację namiotu

Odpowiednia dekoracja namiotu pozwala na nadanie mu indywidualnego charakteru, dopasowanego do potrzeb młodej pary. Jej podstawowym elementem będą zazwyczaj udrapowane tkaniny, dopasowane kolorystyką do przewodniego motywy wesela. Jeśli wypożyczamy proste krzesła i stoły, będą one lepiej prezentować się w białych pokrowcach, przewiązanych ozdobną szarfą. Możemy również zdecydować się na wyjątkową oprawę świetlną z użyciem girland cotton balls, lampionów i żyrandoli bądź nowoczesnych ledowych listw. Na żadnym weselu nie powinno zabraknąć świeżych kwiatów, obecnych na stołach i w dużych wazonach przy podporach konstrukcji.

Zatroszcz się o komfort uczestników przyjęcia

Jeżeli nasze przyjęcie ma odbyć się wiosną lub jesienią, dobrze będzie rozważyć wypożyczenie nagrzewnic, które podniosą temperaturę we wnętrzu namiotu, zapewniając gościom komfort termiczny. W lecie przydatne będą również klimatyzatory, które pozwolą odetchnąć od panującego na zewnątrz upału. Sama konstrukcja namiotu powinna być odpowiednio duża, gwarantując przestrzeń niezbędną dla wygodnego poruszania się i siedzenia. Jeśli namiot będzie zlokalizowany z dala od budynków, należy zorganizować przenośne toalety oraz zaplecze kuchenne, umożliwiające wygodne serwowanie posiłków W sezonie letnim – w miejscach obfitujących w duże ilości komarów – warto wziąć pod uwagę możliwość zastosowania moskitier, które zminimalizują ryzyko dotkliwego pogryzienia naszych gości. Dbając o ich dobre samopoczucie pod każdym względem sprawimy, że nasze wesele będzie miłym wspomnieniem dla każdej z bliskich nam osób.

Choć organizacja wesela w namiocie składa na barki pary młodej nieco więcej obowiązków niż w przypadku tradycyjnej sali, rozwiązanie to cieszy się stale rosnąca popularnością. Możliwość spędzenia tego wyjątkowego dnia na świeżym powietrzu, niezwykły klimat i nastrój oraz nietuzinkowe okoliczności sprawiają, że coraz więcej par decyduje się na przyjęcie pod namiotem, które na długo pozostaje w pamięci wszystkich gości.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *