Motoryzacja

Dbasz o bezpieczeństwo? Wybierz nowe opony zimowe!

Niespodziewana utrata przyczepności podczas jazdy, jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji na drodze. Nie każdy kierowca ma odpowiednie umiejętności, aby sobie z nią poradzić, jednak każdy z nas może spróbować jej zapobiec – na przykład, kupując wyłącznie nowe opony. Dlaczego tak ważne jest, aby wybierać nowe opony zimowe? Jakie mogą być skutki złego ogumienia auta?

Nowe opony – nowy bieżnik

Nie podlega wątpliwości, że kluczowym elementem opon jest ich bieżnik. Dobrej jakości ogumienie, może przetrwać nawet kilka lat, jednak pamiętajmy, że przed zmianą opon na zimowe, warto sprawdzić, w jakim są stanie. To samo dotyczy nowych opon – upewnijmy się, że nie mają żadnych zmian powierzchniowych, takich jak pęknięcia, ślady cięć czy wytarcia, które mogą powstać przy transporcie lub jeszcze w czasie produkcji. Nowe opony powinny mieć bieżnik w idealnym stanie, ponieważ przekłada się to na nasze bezpieczeństwo na drodze i zapewnia właściwą przyczepność podczas jazdy. Ewentualne ubytki mogą skutkować dużo szybszym zużyciem, a nawet grożą rozerwaniem podczas jazdy. Dlatego warto zainwestować w nowe opony, w takim sklepie jak https://noweopony.pl/.

Opony dostosowane do warunków

Czekając z wymianą opon na zimowe, powinniśmy mieć świadomość tego, że czekamy również z zapewnieniem właściwego bezpieczeństwa sobie oraz naszym pasażerom – rodzinie, znajomym, domowym zwierzakom, które poruszają się z nami samochodem. Jeśli zakładamy nowe opony, powinniśmy upewnić się, że są dostosowane do warunków panujących na drodze – brak śniegu nie oznacza, że przyczepność będzie równie dobra, jak latem. Niższe temperatury i większe opady deszczu, czasem także deszczu ze śniegiem, mogą utrudniać poruszanie się, a także wydłużać drogę hamowania. Powinniśmy więc zapewnić sobie wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć ewentualnej kolizji w drodze do pracy.

Jeśli nie wiemy, jakie nowe opony wybrać, dla naszego auta, warto udać się z tym do specjalisty. Zamawiając online, na przykład tutaj: https://noweopony.pl/opony/zimowe, możemy poradzić się pracowników sklepu, jakie opony są przeznaczone dla naszego auta, co oznaczają poszczególne parametry oraz czym różnią się różne bieżniki dostępne na stronie. Poszerzając naszą wiedzę w tym temacie, będziemy lepiej przygotowani na warunki panujące na drodze, nie tylko zimą, ale przez cały rok. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa naszego oraz podróżujących z nami pasażerów.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *