Motoryzacja

Auto na błysk, czyli jak odpowiednio wypolerować auto?

Każdy właściciel auta chce, aby jego pojazd wyglądał jak nowy prosto z salonu przez jak najdłuższy okres czasu. Niestety, auto tak jak każdy inny przedmiot zużywa się, w co wlicza się również jego wygląda zewnętrzny. Warto zatem wiedzieć co i w jaki sposób należy zrobić, aby auto było jak najlepiej wypolerowane i jak najlepiej się prezentowało.

O czym należy pamiętać przed polerowaniem auta?

Wbrew obiegowej opinii polerowanie auta wcale nie jest skomplikowanym ani czasochłonnym procesem. Co prawda wymaga on nieco wysiłku jednak dzięki tej pracy można mieć dobrze wypolerowane auto przez długi czas. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku prostych krokach, dzięki którym nasz pojazd będzie dobrze wypolerowany i będzie błyszczał przez długi okres czasu.

Na samym początku przed przystąpieniem do procesu czyszczenia i polerowania auta należy jednak sprawdzić stan lakieru, Jeżeli zauważymy, iż występują zarysowania na powierzchni auta, nawet słabo widoczne – należy je bezzwłocznie usunąć. Istnieją odpowiednie preparaty takie jak korektory, dzięki którym w szybki i prosty sposób można pozbyć się problemu zarysowań na powierzchni auta. Należy pamiętać, że bez usunięcia zarysowań czyszczenie oraz polerowanie auta może spowodować, że zarysowania pogłębią się i staną się bardziej widoczne a w konsekwencji – lakier może zacząć rdzewieć.

W jaki sposób odpowiednio polerować auto?

Istnieje prosty i klarowny proces, w jaki można wypolerować swoje auto. Składa się on z następujących kroków:

  1. Mycie wstępne – polega ono na przygotowaniu odpowiednich narzędzi do mycia auta np. myjka samochodowa, odpowiednich preparatów, które dobrze oczyszczą powierzchnię auta z największego brudu oraz namoczenie powierzchni auta wodą;
  2. Mycie zasadnicze – polega ono na dokładnym wyczyszczeniu powierzchni auta ze wszelkich zabrudzeń, spłukaniu jej wodą oraz osuszeniu powierzchni pojazdu;
  3. Polerowanie i nabłyszczanie – najważniejszy i jednocześnie najbardziej czasochłonny proces. Polega on na używaniu odpowiednich preparatów z jak najwyższą jakościowo składników, dzięki której auto będzie wyglądało jak prosto z salonu.

Najpopularniejszym sposobem na polerowania auta jest jego woskowanie. Proces ten polega na pokryciu lakieru samochodowego woskiem, który zabezpiecza powierzchnię samochodu przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami, a także negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego np. niskich temperatur, które mogą trwale uszkodzić powierzchnię pojazdu. Należy przy tym również pamiętać aby polerowania powierzchni auta powinno odbywać się w miejscu zacienionym, suchym, przy użyciu miękkiej gąbki. W ten sposób można uniknąć jeszcze większych zarysowań i zabezpieczyć pojazd przed negatywnymi skutkami działania promieni słonecznych.

Więcej na stronie: https://motoweb.com.pl/uratuj-swoja-karoserie-przy-pomocy-pasty-polerskiej-jak-wypolerowac-samochod/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *