Dom i ogród

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne drewniane?

Jednym z najważniejszych elementów wykończenia domu są drzwi zewnętrzne, które pełnią zarówno role funkcjonalne, jak i estetyczne. Mają dawać komfort i poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie stanowić elegancki element, który podziwiają goście. Dlaczego dobrym rozwiązaniem mogą się okazać drzwi frontowe wykonane z drewna?

Drzwi zewnętrzne wizytówką domu i mieszkańców

Frontowe drzwi pełnią ważne funkcje estetyczne, bowiem widać je przeważnie z ulicy i przechodzi przez nie każdy gość, wyrabiając sobie pierwsze wrażenie dotyczące domu. Siłą rzeczy pojawiają się w jego głowie także sugestie dotyczące domowników – jak dbają o swoje miejsce zamieszkania, czy preferują prostotę, a może przepych? Drewniane drzwi są o tyle uniwersalne, że prezentują się elegancko z zewnątrz, ale także od wewnątrz, zatem można podziwiać je także z perspektywy przedsionka, którego będą ozdobą. Zależnie od preferencji mogą być proste i płaskie lub ze specjalnymi żłobieniami. Drzwi zewnętrzne drewniane można też często kupić na zamówienie, z uwzględnieniem indywidualnych życzeń danego klienta. Będą wtedy dokładnie takie jak wymarzyła sobie dana osoba – mogą znajdować się na nich duże wzory, czy jedynie małe, ozdobne wstawki. Jednocześnie drzwi takie można swobodnie dopasować do umeblowania oraz stylu, w którym zorganizowane jest wnętrze domu. Decydując się na drzwi drewniane należy upewnić się, że będą one wykonane z dobrego jakościowo materiału. Powinny być zrobione w pełni z drewna, a nie jedynie z zewnętrzną warstwą z tego surowca.

Funkcje ochronne drzwi zewnętrznych

Oczywiście drzwi są nie tylko ozdobą domu, lecz mają także pełnić określone funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo domowników. Przede wszystkim powinny chronić przed dopuszczeniem do wnętrza chłodu z zewnątrz oraz ograniczać napływające hałasy. Solidne drzwi drewniane zewnętrzne bardzo dobrze izolują pod kątem akustycznym oraz termicznym. Gwarantują zatem spokój dla domowników i zapobiegają przenikaniu do domu zimna, bowiem nie przemarzają i nie gromadzą wilgoci. Nie dopuszczają także do dużego wycieku ciepłego powietrza z wnętrza domu, zatem można utrzymać w nim pożądaną temperaturę w zimowe dni. Jeżeli drewno zostanie dodatkowo pokryte specjalnym lakierem, będzie bardzo odporne na wilgoć. Pozwala to na utrzymanie drzwi w dobrym stanie przez wiele lat, bowiem jest to surowiec stosunkowo odporny na rozszczelnienie, a pod wpływem temperatur nie ulega też odkształceniom. W przypadku włamań najczęściej forsowane są właśnie drzwi, dlatego powinny dawać domownikom poczucie bezpieczeństwa. Drewniane drzwi są solidne, ciężkie i trwałe, zatem jeżeli zostaną wzmocnione o dodatkowe zabezpieczenia, to stanowią nie lada przeszkodę dla włamywaczy.

Wyboru drzwi dokonuje się z reguły raz na kilkanaście lat, zatem powinna to być decyzja przemyślana, poparta rozważeniem zalet poszczególnych rozwiązań. Drzwi zewnętrzne drewniane mają po swojej stronie wiele plusów, zarówno pod kątem użytkowania, jak i wyglądu. Są miłe dla oka zarówno dla gości, jak i codziennie na nie spoglądających domowników. Drewno jest również przyjemne w dotyku, a drzwi z niego wykonane nie generują dużego hałasu przy otwieraniu, jednocześnie dobrze wyciszając dźwięki z zewnątrz. Sprawdzają się także pod kątem izolacji termicznej, bowiem nie dopuszczają chłodnego powietrza z zewnątrz i przytrzymują ciepłe powietrze w środku domu. Wzbogacone o odpowiednie rozwiązania będą również gwarantować bezpieczeństwo, a trwałość samego materiału pozwala na komfortowe użytkowanie przez wiele lat.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *