Zdrowie i uroda

Jak zniwelować blizny potrądzikowe?

Jedną z najczęściej występujących chorób skóry jest trądzik. Jeszcze do niedawna kojarzony był przede wszystkim z wiekiem nastoletnim, jednak obecnie problem ten może dotyczyć wszystkich grup wiekowych. W wielu przypadkach widok zmian na twarzy przypominających o dawnych problemach ze skórą wywołuje uczucie wstydu i kompleksy. Na szczęście istnieją skuteczne i profesjonalne sposoby na blizny potrądzikowe.

Blizny potrądzikowe – czym są?

Blizny po trądziku to często występujący defekt kosmetyczny i zazwyczaj dotyczy osób dorosłych, które w przeszłości miały trądzik i nie został on odpowiednio wyleczony. Takie blizny potrądzikowe są efektem nieprawidłowo leczonych wyprysków, niewłaściwej higieny dotyczącej skóry z trądzikiem, a także głęboko rozwiniętej infekcji bakteryjnej. Widoczne blizny potrądzikowe są częstą przyczyną kompleksów i problemów z samooceną. Zatem jak pozbyć się blizn po trądziku?

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Blizn można się pozbyć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej, jak i stosowaniu różnego rodzaju kosmetyków, takich jak kremy i maści. Kremem, który może wspierać leczenie trądziku, jest Mixa Krem nawilżający przeciw niedoskonałościom 2w1. Intensywnie nawilża, zwęża pory i redukuje niedoskonałości. Skóra dzień po dniu staje się piękniejsza, cera wygląda zdrowo, a niedoskonałości są widocznie zredukowane.

Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się blizn po trądziku i jakie produkty stosować do tego rodzaju cery. Blizny potrądzikowe mają postać wgłębień i zapadnięć o nieregularnym kształcie oraz różnej wielkości. Z wiekiem, kiedy ubywa kolagenu, blizny mogą się pogłębiać i być bardziej widoczne. Są one przede wszystkim efektem nieprawidłowego leczenia trądziku lub błędów pielęgnacyjnych. Blizny potrądzikowe mogą być:

  • zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości i wielkości;
  • przerostowe – mają postać grubych, twardych i wypukłych guzków;
  • w formie przebarwień – występują w postaci różowych lub jasnobrązowych plam na skórze.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *