Zdrowie i uroda

Krem do ciała – na dzień czy na noc?

Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest niezwykle ważne w codziennej pielęgnacji. Dzięki nim skóra może regenerować się, wykazując zarazem odporność na działanie szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego. Warto wiedzieć, jakie preparaty zapewniają zdrowy wygląd skóry.

Balsam pielęgnacyjny

Krem na dzień pozwala w odpowiedni sposób nawilżyć ciało narażone na oddziaływanie promieni UV oraz suchego powietrza. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są kosmetyki o różnorodnej formule działania. Krem nawilżający zawiera lipidowe związki, substancje woskowo-tłuszczowe i glicerynę. Jego najważniejszym zadaniem jest utrzymanie wody w obrębie komórek skóry. Tłusty preparat odpowiada za regeneracją bariery lipidowej. Dzięki niemu skóra zyskuje odpowiednią elastyczność i gładkość. Niektóre kremy na dzień wykazują również działanie przeciwtrądzikowe, oczyszczające, złuszczające oraz wybielające. Kremy posłużą również jako baza do codziennej pielęgnacji. Na rynku, dostępne są ponadto specjalne masła do ciała. Przy zakupie odpowiedniego kosmetyku należy wziąć pod uwagę jego rodzaj oraz problemy skóry. Kremy do ciała mogą być stosowane przez cały rok.

Wieczorna pielęgnacja

Kosmetyki na noc mają charakterystyczną, cięższą konsystencję, pozwalającą na utrzymanie się preparatu przez długi okres na skórze. Kremy na noc zawierają witaminy, mikroelementy oraz komponenty odmładzające. Składniki te, zapewniają przeprowadzenie procesów naprawczych skóry. W nocy, uwalniane są bowiem toksyny, warstwa lipidowa ulega regeneracji, a wolne rodniki ulegają neutralizacji.

Odpowiedni wybór

Wiele klientek stosuje kremy na noc i dzień. Nie zawsze jednak wykorzystywanie obu specyfików stanowi dobre rozwiązanie. W przypadku wrażliwej skóry, można bowiem zrezygnować ze stosowania preparatu na noc. Kosmetyki o lekkiej formule są świetnym wyborem dla osób o cerze mieszanej. Warto również pamiętać, że zdrowa skóra nie ulegnie odwodnieniu, jeśli wieczorem nie zostanie nałożony krem nawilżający.

Przy wyborze odpowiednich kosmetyków należy wziąć pod uwagę rodzaj oraz wymagania skóry. Dużym udogodnieniem jest stosowanie preparatu, służącego do wieczorowej i dziennej pielęgnacji.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *