Dom i ogród

Farby dekoracyjne – oryginalny pomysł na nowoczesne wnętrze

Efekty dekoracyjne na ścianach można uzyskać na wiele sposobów. Są tapety dekoracyjne czy fototapety, można też po prostu zawiesić na ścianie obraz, ale jednym z najmodniejszych ostatnio pomysłów na wnętrze jest farba dekoracyjna. Wśród wielu jej rodzajów znajdzie się coś dla każdego i do każdego wnętrza.

Farby dekoracyjne do pokoju dziecięcego

Farby łatwozmywalne powstały z pewnością z myślą o rodzicach, których pociechy urządzały ze ścian galerie obrazów własnego autorstwa. Jeśli więc trafi się Wam dziecko-artysta, odpowiedzią na Wasze potrzeby jest farba tablicowa. Po wyschnięciu pomalowana powierzchnia jest głęboko czarna i matowa – zupełnie jak tablica szkolna. Nadaje się do pokrycia zarówno ścian, jak i drewnianych mebli. Można po niej dowolnie rysować i pisać kredą, tak białą, jak i kolorową. Farba jest wyjątkowo odporna na ścieranie oraz na mycie na mokro.

Jak zaaranżować pokój nastolatka?

Farby ozdobne to także doskonały wybór do pokoju nastolatka. Tutaj sprawdzi się świetnie magnetyczna farba tablicowa, która oprócz tego, że ma cechy czarnej tablicy szkolnej, po której można pisać, to dodatkowo pomalowane nią fragmenty ściany, są magnetyczne, więc swobodnie przyczepimy na magnes notatki, zdjęcia czy kartki pocztowe. Można na niej wyraźnie zapisać plan lekcji, daty najbliższych sprawdzianów czy przypomnienia o nadchodzącej wywiadówce. Podobnie jak jej uboższa wersja, jest bardzo odporna na ścieranie i zmywanie na mokro.

Farby dekoracyjne do kuchni

Jakie rozwiązania można zastosować w kuchni? Z pewnością dobrym pomysłem może być farba tablicowa, dzięki której łatwo zapiszemy listę zakupów, zanotujemy krótkie wiadomości dla reszty domowników, czy rozpiszemy plan domowych obowiązków. Jeśli jednak oczekujecie bardziej wyszukanego efektu dekoracyjnego, warto rozważyć pomalowanie jednej ze ścian farbą o strukturze betonu. Tworzy efekt surowej betonowej powierzchni, którą można dowolnie wymodelować – na gładko lub zaaranżować ścianę „po przejściach” ze świadomie stworzonymi ubytkami. Sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniach urządzonych w stylu loftowym.

Przytulna sypialnia

Farba z efektem, która będzie ozdobą sypialni, to na przykład MAGNAT Style Stiuk Wenecki, która tworzy niezwykle elegancką strukturę na malowanej ścianie. Może być ciekawym rozwiązaniem do sypialni, ale też przytulnego salonu. W zależności od preferencji właściciela mieszkania, a także wystroju panującego we wnętrzach, można wybrać trzy różne rodzaje wykończeń: satynowy, błyszczący oraz intensywnie błyszczący, który to jest polerowany oraz woskowany, dla uzyskania takiego efektu. Farba ta nadaje się do pomieszczeń, które nie są narażone na działanie wody czy rozgrzanego tłuszczu, dlatego nie są dobrym rozwiązaniem do kuchni czy łazienki.

Farby dekoracyjne można zastosować niemal w każdym pomieszczeniu naszego domu czy mieszkania. Ciekawe rozwiązania do dekoracji pomieszczeń znajdziesz w sklepie internetowym: dekoratorium.pl. Farby te, ze względu na różne rodzaje, struktury i kolory, będą spełniały nie tylko funkcję dekoracyjna, ale również mogą ułatwiać nam codzienne domowe czynności.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *