Zdrowie i uroda

Olej żywokostowy z gojnikiem: wartościowy suplement na stawy i kości?

Wiele naturalnych produktów spożywczych przejawia działanie, zbliżone do suplementów diety. Takim działaniem może pochwalić się olej żywokostowy z gojnikiem. Właściwości tego ciekawego oleju od wielu lat wykorzystywane są jako wsparcie terapii, mających na celu łagodzenie dolegliwości stawowo-kostnych. Jak stosować olej żywotkostowy z gojnikiem, gdzie kupić ten produkt w dobrej cenie? Zapraszamy do lektury!

Olej żywokostowy – zastosowanie, potwierdzone właściwości?

Żywokost to roślina bardzo powszechna w Europie. Jej działanie znane jest już od wielu lat w medycynie ludowej i zielarstwie. Olej z żywokostu pochodzi przede wszystkim z korzeni i liści, które to wykazują korzystne działanie na zdrowie człowieka. Jako produkt przeciwbólowy i regenerujący, olej żywokostowy z gojnikiem wskazywany jest jako flagowy przykład, jak pospolite gatunki roślin w odpowiedniej formie mogą skutecznie wesprzeć kłopotliwe terapie, w tym przypadku leczenie stawów i kości.

Jakie zastosowanie ma olej z żywokostu? Zaleca się go stosować jako skuteczny, naturalny sposób na łagodzenie stanów zapalnych, reumatyzmu, skręceń i obrzęków, np., wywołanych na skutek złamań i bolesnych kontuzji. Regularne i profilaktyczne zastosowanie oleju z żywokostu znacząco poprawia komfort życia osób, które przewlekle chorują na zwyrodnienia stawów, bóle reumatyczne, kłucie w kręgosłupie itp.

Olej żywokostowy z gojnikiem – na co przyjmować, kiedy po niego sięgać?

Znamy już ogólne właściwości oleju z żywokostu, czas na kilka przykładów, na co stosować ten ciekawy produkt, dostępny między innymi na ekoflos.pl. W pierwszej kolejności po olej żywokostowy z gojnikiem z Ekoflos.pl powinny sięgnąć osoby starsze i przewlekle chorujące. Po cyklu regularnego stosowania powinien uśmierzyć bóle pleców. Olej żywokostowy z gojnikiem (opinie użytkowników) działa także łagodząco na bóle w kolanach, np. wynikające z kontuzji, reumatyzmu, przeciążenia lub innych chorób stawowo-kostnych.

Fot. Olej żywokostowy z gojnikiem z Ekoflos.pl

 

Olej żywokostowy z gojnikiem ma również działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i regenerujące. Silnie pobudza on tkanki do odbudowy, gojenia się i szybkiego powrotu do optymalnego stanu. Dzięki temu, że wzmacnia okolice stawowe, np. poprzez stymulację produkcji kolagenu, olej żywokostowy polecany jest także sportowcom, zarówno amatorom, jak i profesjonalistom.

Istnieją opinie, jakoby olej żywokostowy z gojnikiem miał zastosowanie w branży kosmetycznej. Z powodzeniem testuje się ten naturalny produkt jako poprawiający sprężystość i elastyczność skóry twarzy i szyi u kobiet, jak również obserwuje się jego regeneracyjne działanie w obrębie zmarszczek i przebarwień skóry. Doskonale regeneruje i odżywia komórki, co przekłada się na świeżo i młodo wyglądającą cerę.

Jak stosować olej żywokostowy z gojnikiem?

Jak podaje serwis ekoflos.pl, olej z żywokostu nakłada się wyłącznie na skórę, w miejscu, które doskwiera nam najbardziej, lub w celach kosmetycznych. Nie jest to produkt zażywany doustnie – olej żywokostowy z gojnikiem może być wręcz szkodliwy i uszkadzać organy wewnętrzne, a nawet powodować zmiany nowotworowe. Wszystko za sprawą alkaloidów pirolizydyny, które znajdują się w tym oleju.

Olej z żywokostu powinno nakładać się na skórę nie częściej niż 2-3 razy na dobę, a także nie dłużej niż przez 10 dni. Przed zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *