Zdrowie i uroda

Popularne rodzaje depilacji – którą wybrać?

Metod depilacji jest wiele, ale każda z nich ma inne zalety oraz wady. Warto je poznać, a następnie przetestować wybrane sposoby w praktyce, aby wybrać najlepszą technikę usuwania zbędnego owłosienia dla siebie. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę różnych metod oraz ich największe atuty.

Depilacja dobrana do rodzaju skóry

Depilacja to bardzo popularna metoda usuwania owłosienia i jeden z chętnie wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Można też przeprowadzić ją samodzielnie, zaopatrując się w konkretne akcesoria – jak na przykład wosk do depilacji w puszce, praktyczne szpatułki czy elektryczna maszynka.

Dowiedz się, jakie efekty pozwalają uzyskać popularne metody depilacji i poznaj zalety poszczególnych z nich, a następnie wybierz tę, która będzie najlepiej dopasowana do rodzaju skóry. Dowiedz się, jakie efekty dają popularne metody depilacji, czyli depilacja woskiem, maszynką, depilatorem, laserowa.

Depilacja woskiem

Wystarczy kilka akcesoriów – jak wosk do depilacji w puszce, szpatułki, rękawiczki, podgrzewacz do wosku w puszce itd. – aby móc samodzielnie przeprowadzić zabieg usuwania owłosienia. Technika ta wymaga wprawy i cierpliwości, a także – w przypadku niektórych pań – odporności na ból.

Zaletą tej metody jest jednak jej skuteczność i trwałość – włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach, poza tym stają się cieńsze i słabsze, jeśli regularnie wykonujesz taką depilację. Wystarczy, że kupisz dobrej jakości wosk do depilacji w puszce, a także odpowiednio przygotujesz skórę – gdy stwardnieje, należy go po prostu zerwać. Możesz też wybrać plastry, czyli wosk na zimno, jeśli podgrzewacz do wosku w puszce przyprawia Cię o gęsią skórkę.

Depilacja jednorazową maszynką

Szybka, prosta i bezbolesna metoda depilacji, ale mało skuteczna – efekt jest widoczny jedynie przez dzień lub dwa. Włoski szybko odrastają, w dodatku są twarde i ostre. Pamiętaj, że maszynka może służyć tylko jednej osobie – nie pożyczaj od chłopaka czy męża, bo różne bakterie łatwo się roznoszą. Jeśli wolisz maszynkę niż pastę cukrową lub podgrzewacz do wosku w puszce, możesz ja stosować, ale niestety niemal codziennie.

Depilacja kremem

Jeśli wosk do depilacji w puszce do Ciebie nie przemawia, bo boisz się bólu, metoda depilacji kremem będzie odpowiednia – jest bezbolesna i szybka, a także skuteczniejsza niż usuwanie owłosienia maszynką. Włoski odrastają po około 3-5 dniach. Krem zawiera takie składniki, aby skutecznie rozpuścić włosy – wystarczy, że zaaplikujesz krem na wybrane części ciała, a po około 10 lub 20 minutach zmyjesz go wodą.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *