Dom i ogród

Brama dwuskrzydłowa – klasyczna konstrukcja również w nowoczesnym wydaniu

Wybór bramy dwuskrzydłowej często podyktowany jest względami technicznymi, ponieważ montowana jest ona najczęściej wtedy, gdy nie można wykorzystać bramy przesuwnej. Jakie warianty bram dwuskrzydłowych można znaleźć obecnie w sprzedaży? Nie tylko te wyróżniające się klasycznym wzornictwem!

Kiedy warto kupić bramę dwuskrzydłową?

Bramy o konstrukcji dwuskrzydłowej wyróżniają się wykorzystaniem dwóch symetrycznych skrzydeł, które otwierane są do wnętrza posesji.

Taka popularna brama dwuskrzydłowa – https://fello.pl/brama-dwuskrzydlowa/ jest nadal w użyciu, chociaż obecnie montowana jest rzadziej ze względu na popularność bram przesuwnych.

Brama dwuskrzydłowa jest najlepszym wyborem wtedy, gdy miejsce jej montażu jest ograniczone, na przykład brama wpuszczona jest w posesję lub z jednej z jej stron znajduje się budynek.

Gdy poszukiwana jest taka brama dwuskrzydłowa, Śląsk jest jednym z obszarów, na którym można ją zamówić. Działa tu wiele firm, które oferują gotowe bramy i wykonują je na indywidualne zamówienie klientów.

Nowoczesne i klasyczne bramy dwuskrzydłowe

Pod kątem swojej estetyki bramy dwuskrzydłowe można zakupić zarówno w wariancie nowoczesnym, jak i klasycznym.

Nowoczesne bramy dwuskrzydłowe mają zwykle postać bram panelowych wyposażonych w poziome albo pionowe profile metalowe. Takie bramy mają minimalistyczny, lecz elegancki wygląd i dobrze prezentują się w otoczeniu współczesnej architektury.

Z kolei klasyczne bramy bardzo często są kute i wyposażone w dekoracyjne detale, na przykład jak groty, koszyki albo motywy florystyczne. Takie bramy świetnie komponują się z budynkami w stylu dworkowym, pałacowym.

Gdy poszukiwana jest nowoczesna albo tradycyjna brama dwuskrzydłowa, Bielsko Biała to miasto, gdzie na kupujących czeka szeroka gama ciekawych modeli do wyboru w wielu stylach.

Czy bramę dwuskrzydłową można wyposażyć w napęd?

Aby użytkowanie bramy dwuskrzydłowej mogło być jeszcze prostsze, może być ona wyposażona w napęd oraz w automatykę.

Napęd w bramie dwuskrzydłowej pozwala na otwieranie jej skrzydeł na boki po naciśnięciu na przycisk. Skrzydła bramy są wtedy poruszane za pomocą siłowników.

To duża wygoda, ponieważ przy przejeżdżaniu samochodem przez bramę nie trzeba z niego wychodzić. Takie rozwiązanie będzie też doskonałe podczas niepogody, więc warto zainwestować w napęd w bramie dwuskrzydłowej.

Klientom zamierzającym zakupić bramę dwuskrzydłową Katowice oferują dostęp do wielu firm, gdzie można znaleźć szeroką gamę nowoczesnych i klasycznych stylistycznie bram wraz z ich automatyką. Oferty można znaleźć już teraz w internecie, by zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.