Dom i ogród

Brama harmonijkowa – największe zalety. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Brama łamana harmonijkowa to sprawdzony i bardzo wszechstronny system. Dzięki innowacyjnym technikom produkcji i automatyzacji, ogrodzenie można wzbogacić w element bardzo trwały, niezawodny i ciekawy pod kątem stylistycznym. Jak działa brama harmonijkowa, jakie ma zalety oraz kiedy najlepiej ją zastosować – o tym wszystkim opowiedział nam specjalista z serwisu Qualum.pl. Zapraszamy do lektury!

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – jak działa, jak jest zbudowana?

To z reguły jedno lub dwuskrzydłowe bramy, które w odróżnieniu od tradycyjnych, potrafią składać się dokładnie jak harmonijka – w ten sposób części skrzydła ściśle do siebie przylegają, a otwarta brama zajmuje bardzo mało miejsca. Brama łamana harmonijkowa wytwarzana jest z aluminium, czyli lekkiego, ale też trwałego materiału. Sam mechanizm jest więc dość prosty w montażu i nie wymaga bardzo skomplikowanych prac konstrukcyjnych czy ziemnych.

Brama wjazdowa harmonijkowa zajmuje tyle miejsca w świetle bramy, ile zajmują ściśle złożone części skrzydła lub skrzydeł. Przenosząc to na warunki rzeczywiste, takie bramy harmonijkowe można zastosować wszędzie tam, gdzie z powodów np. przestrzennych, nie da się wykorzystać tradycyjnej bramy dwuskrzydłowej lub/i bramy przesuwnej. A poznając potrzeby klientów na Qualum.pl zauważamy takie tendencje architektoniczne, które wymagają właśnie tak kompaktowego i uniwersalnego systemu jak brama wjazdowa bez przeciwwagi, np. dość ciasna zabudowa szeregowa.

Fot. Qualum.pl – producent bram aluminiowych

Brama harmonijkowa – jakie zalety?

Przyjęło się, że tytułowy system to brama harmonijkowa na małą działkę. W istocie najczęściej zalety takich bram faktycznie wykorzystywane są, gdy zwyczajnie brakuje miejsca. Tradycyjna brama nie ma zastosowania, gdy jej otwarcie wadzi o budynek, nasadzenia czy też zaparkowany samochód – takich przypadków jest sporo. Alternatywą są bramy przesuwne, ale tylko wówczas, gdy ogrodzenie jest na tyle długie, że brama będzie miała się gdzie za nim schować. Mamy więc wcale nierzadką sytuację, gdy popularne systemy bram wjazdowych nie mogą być wykorzystane, wówczas polecana jest właśnie brama łamana harmonijkowa.

Jej zasada działania umożliwia bliskie podjechanie samochodem pod bramę, nie wymaga miejsca wzdłuż ogrodzenia itd. Na etapie planowania bramy harmonijkowej warto jednak przewidzieć światło bramy wjazdowej na tyle duże, by po złożeniu brama nie przeszkadzała na wjazd samochodem.

Sporą zaletą jest także sama budowa bramy harmonijkowej. Trwałe i lekkie aluminium umożliwia taką konstrukcję, by służył na lata, był łatwy w montażu i pozwalał na atrakcyjny design – zgodny z dzisiejszymi trendami w architekturze. Nasz bestseller na Qualum.pl, automatyczna brama harmonijkowa, zapewnia całkowite otwarcie w czasie zaledwie 5 sekund. To bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego typu posesji.

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – kiedy się sprawdzi?

Podsumowując, brama łamana harmonijkowa zawsze powinna być kuszącą alternatywą, gdy zależy nam na oszczędności miejsca na posesji, trzeba ją też rozpatrzyć w przypadku, gdy zmusza nas do tego niezbyt przestrzenna działka, układ ogrodzenia lub podjazd ze spadkiem terenu. Jednoskrzydłowe bramy harmonijkowe są świetne dla niewielkich posesji, blisko przylegających do budynku ogrodzeniem, zazwyczaj w terenie dość mocno zurbanizowanym.

 

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *