Inne

Wynajem kontenerów na remont – co należy wiedzieć?

Budowa, remont, rozbiórka – wszystkie te czynności prędzej czy później przytrafią się każdemu z nas. Pracom tym towarzyszy oczywiście masa odpadów, którymi trudno zarządzać. Jako na gospodarzu, to na naszych barkach spoczywa właściwe, zgodne z prawem zneutralizowanie odpadów poremontowych i budowlanych. W tym celu należy zamówić kontener na gruz. Jak go wynająć i co warto wiedzieć? Przekonajmy się…

Wynajem kontenerów: jakiej wielkości kontener na gruz zamówić?

Pojemność czy też pakowność kontenera na odpady poremontowe to w zasadzie najważniejszy wskaźnik, który musimy określić przed zamówieniem. Jeśli to nasza pierwsza styczność z usługami tego typu, zapewne trudno właściwe ocenić jaki kontener na gruz należy wybrać. Otóż do typowych, najczęściej zamawianych według serwisu lad.kalisz.pl należą kontenery na odpady o pojemności 7 metrów sześciennych. Są spore, zapewne kojarzycie je podstawione na parkingach przed domami i blokami mieszkalnymi.

Oczywiście to nie jedyne kontenery na gruz, które możemy wybrać z oferty lokalnego usługodawcy. Największe kontenery na odpady budowlane sięgają nawet 18 metrów sześciennych pojemności. Uspokajamy jednak, w przypadku zwykłego remontu np. w domu szeregowym czy mieszkaniu, zwykle wystarcza wynajem kontenerów na gruz 7-metrowych. Warto jednakowoż skontaktować się z lokalną firmą z branży, a oni podpowiedzą nam jak wypożyczyć kontener na gruz (sprawdź wynajem kontenerów z www.lad.kalisz.pl).

Ile kosztuje wynajem kontenerów na gruz?

Cena kontenera na odpady typu gruz zależy od kilku czynników. Pierwszy już omówiliśmy – to jego pojemność. Drugim ważnym aspektem jest fakt, czy zamawiamy kontener na odpady segregowane czy zmieszane (budowlane). Trzeba nam wiedzieć, że wiele odpadów podlega recyklingowi – w postaci zmielonej ponownie wykorzystuje się je np. w budownictwie drogowym. Jeśli jednak zdecydujemy się zmieszać odpady budowlane np. z meblami lub sprzętami elektrycznymi i elektronicznymi, przyjdzie cena kontenera na gruz będzie odpowiednio wyższa (czasem nawet i o połowę).

Fot. www.lad.pl – wynajem kontenerów

Wynajem kontenerów: jak zamówić kontener na śmieci?

To dość intuicyjne, większość lokalnych firm posiada formularz kontaktowy, gdzie szybko i wygodnie dokonana zostaje rezerwacja kontenera na odpady. Można też wypożyczyć kontener na gruz przez telefon (to opcja bezpieczniejsza dla osób, które pierwszy raz mają taką potrzebę). Warto też pamiętać o wcześniejszym poinformowaniu i ustaleniu miejsca ustawienia kontenera np. z organem odpowiedzialnym za dany teren, jak spółdzielnia mieszkaniowa.

Wynajem kontenerów a samodzielny wywóz gruzu?

Oczywiście skorzystanie z firmy odbierającej odpady poremontowe nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Jeśli dysponujemy odpowiednim środkiem transportu, możemy wywieźć gruz np. do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), gdzie pewną ilość odpadów budowlanych, jako mieszkańcy gminy, możemy tam nieodpłatnie zdeponować.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *