Dom i ogród

Girlandy świerkowe – efektowna ozdoba na święta

Każdy z nas z niecierpliwością oczekuje na święta Bożego Narodzenia. Aby nieco wcześniej poczuć niesamowitą atmosferę, dekorujemy nasze domy świątecznymi ozdobami. Chętnie ubieramy choinkę, stawiamy na komodach szklane aniołki czy zdobimy drzwi wieńcami adwentowymi. Piękną ozdobą świąteczną będzie girlanda świerkowa. Jak wykorzystać ją w mieszkaniu i nie tylko?

Ozdoba na okno

Większość z nas wiesza w oknach lampki świąteczne, czasami dodatkowo wieszamy razem z nimi świąteczne łańcuchy. Niemniej jednak doskonałym substytutem łańcucha będą girlandy świerkowe, które możemy powiesić w niemal każdym oknie w naszym domu. Do mniejszych okien powinniśmy wybierać cieńsze girlandy świerkowe, zaś do większych nieco grubsze. Aby ozdoba wyglądała ciekawie, możemy dodatkowo oprószyć girlandę świerkową sztucznym śniegiem.

Dekoracja poręczy

Osoby, które mieszkają w domach wolno stojących, a w dodatku posiadają przynajmniej jedno piętro, mogą girlandę świerkową wykorzystać w inny sposób. Doskonałym pomysłem będzie udekorowanie za jej pomocą poręczy, która znajduje się tuż przy schodach. Tutaj ponownie – możemy wykorzystać dodatkowo lampki bądź sztuczny śnieg, aby ozdoba wyglądała nieco bardziej efektownie. Do gałązek możemy również doczepić kilka bombek czy kwiatów, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Ozdoba kominka

Obecnie wiele osób posiada w domu kominek – niektórzy decydują się na prawdziwy, inni zaś na sztuczny. Bez względu na to, jaki model mamy w swoim domu, to możemy go ozdobić za pomocą girlandy świerkowej. Pamiętajmy, aby nie była ona zbyt dużych rozmiarów, tak aby nie przysłaniała nam kominka. Girlandy świerkowe możemy dodatkowo udekorować szyszkami, dzięki czemu zyskamy naturalnie wyglądającą ozdobę, która idealnie będzie się komponować z ciepłymi płomieniami. Bardzo ciekawie wyglądają również girlandy świerkowe bogato oprószone sztucznym śniegiem.

Jak wykorzystać girlandę na zewnątrz?

Girlandy świerkowe możemy wykorzystać również do tego, aby ozdobić nasz dom na zewnątrz. W jaki sposób? Wystarczy tylko wpleść w nieświąteczne lampki, które przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Tak przygotowaną girlandą możemy ozdobić okna naszego mieszkania (od zewnątrz), a także drzwi. Taka dekoracja sprawi, że nie musimy dodatkowo stawiać w ogrodzie świecących elementów, aby nasz dom wyglądał pięknie. W przypadku wieszania girlandy na zewnątrz budynku, nie musimy oprószać jej sztucznym śniegiem – przy odrobienie szczęścia przygotowaną przez nas ozdobę dodatkowo udekorują prawdziwe, delikatne płatki śniegu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *