Dom i ogród

Hortensja ogrodowa – sadzonki o szczególnych walorach dekoracyjnych!

Jeśli szukacie sadzonki roślin ogrodowych, które z miejsca wniosą do waszej przydomowej przestrzeni dużo kolorytu, wdzięku i wspaniałej estetyki, to warto zatrzymać swój wzrok na tym, co ma do zaoferowania hortensja ogrodowa. Sadzonki tej cudownej odmiany potrafią stworzyć piękne aranżacje, a sama uprawa tej rośliny jest przyjemna i mało problematyczna.

Sadzonki hortensji ogrodowej – uprawa, pielęgnacja

Kwiaty hortensji ogrodowej znacie zapewne, jeśli nie z prywatnych ogrodów, to z przestrzeni publicznej, gdzie często wykorzystywane są jako główne dekoracje ogrodów botanicznych, parków, skwerów, hodowane są także w donicach. To różnokolorowe, obfite kwiatostany, bardzo okazałe. Hortensje sadzonki powinny znaleźć miejsce w aranżacjach pełnych życia i koloru, jednak z powodzeniem można wykorzystywać je do bardziej stonowanych kompozycji, wybierając odmiany hortensji o białych kwiatostanach. Wszystkie dostępne kolory hortensji ogrodowych znajdziecie na ogrodowymlyn.pl.

Jak uprawiać hortensje ogrodowe? Nie są to krzewy o wielkich wymaganiach, jednak bez podstawowej wiedzy możemy nie mieć okazji cieszyć się ich pełnym blaskiem. Przede wszystkim warto wybrać dla nich miejsce umiarkowanie słoneczne, bo takie najbardziej lubi hortensja ogrodowa – sadzonki w pełnym słońcu mogą mieć marne kwiatostany, przypalone słońcem i pozbawione sprężystości. Stanowisko to związane jest też z podłożem. Sadzonki hortensji ogrodowej lubią bowiem ziemię lekko wilgotną, o odczynie lekko kwaśnym i żyzną.

Fot: Hortensja ogrodowa sadzonki – www.ogrodowymlyn.pl/32-hortensje-sadzonki

Pielęgnacja hortensji ogrodowych polega przede wszystkim na regularnym podlewaniu sadzonki. Hortensje ogrodowe lubią wodę, zwłaszcza latem – bez obfitego podlewania nie ma co liczyć na bujne kwitnienie. O intensywne podlewanie trzeba zadbać także zaraz po wkopaniu. Hortensja ogrodowa (sadzonki) muszą się właściwie ukorzenić, a ziemia pod nimi naturalnie osadzić.

Hortensja – ile kosztuje? Sprawdzamy ceny sadzonki 2020!

Hortensje sadzonki mają w miarę umiarkowane ceny rynkowe, zwykle te bardziej popularne odmiany, dostępne w większości sklepów, są odpowiednio tańsze, niż oryginalne, rzadkie okazy. Na cenę wpływa także wielkość sadzonki, a co za tym idzie typ pojemnika, w którym ją nabywamy. Hortensja ogrodowa – sadzonki do kupienia w Internecie – kosztuje średnio od 15 do 30 zł, są jednak odmiany sięgające ceną nawet 70 zł – to Hortensja Ogrodowa Tabletensia w odmianie różowej i fioletowej.

Gdzie kupić nowe odmiany hortensji?

Sadzonki hortensji ogrodowej najlepiej nabywać przez Internet. Czeka tam na nas bardzo duży wybór odmian, stale pojawiają się nowe, które cechują się zróżnicowaną wysokością, wielkością i kolorem kwiatostanów itd. Dobre ceny sadzonek hortensji można znaleźć między innymi w sklepie ogrodowymlyn.pl. Za wszystkie kupione tam sadzonki roślin ogrodowych odbiera się punkty lojalnościowe, które można wymieniać na zniżki przy kolejnych zakupach i zyskiwać często bardzo wysokie rabaty.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *