Inne

Magazyny w Poznaniu – przegląd nowoczesnych inwestycji

Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów i przedsiębiorców – popularność zyskują nie tylko takie miasta jak Warszawa czy Łódź. Duże znaczenie mają też magazyny na wynajem w Poznaniu, Lublinie czy Katowicach. Poniżej krótki przegląd poznańskich inwestycji.

Poznań – miasto wielu możliwości

Poznań to ważny ośrodek turystyki, centrum biznesu i miasto silnej gospodarki. Słynie jako miasto pełne możliwości i zyskuje coraz większą popularność również w branży logistycznej i magazynowej. Dlaczego? Poznań leży w połowie trasy łączącej Warszawę i Berlin, to tutaj spotykają się ważne drogi – o randze międzynarodowej i krajowej, m.in. autostrada A2, droga krajowa 92 i 11. Hale magazynowe w Poznaniu budzą zainteresowanie także wśród zagranicznych inwestorów i przedsiębiorców. Warto dodać, że Poznań to także ważny węzeł kolejowy – dojazd do Berlina zajmuje ok. 3 godzin.

Park logistyczny MLP Poznań

Łazienkaplus.pl, jeden z liderów sprzedaży wyposażenia łazienek w Polsce, wynajął niemal 4 tys. mkw. dodatkowej powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Poznań. MLP Poznań to obiekt w Gądkach, przy trasie S11, około 4 km od autostrady A2.

Firma tym samym powiększyła swoją powierzchnię magazynową w Poznaniu – łącznie wynosi ona około 9 tys. mkw. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. Park logistyczny i powierzchnie magazynowe w Poznaniu mają nadal duży potencjał do rozbudowy, przez co budzi zainteresowanie tak u obecnych, jak i potencjalnych najemców.

Panattoni Park Poznań V

Panattoni Park Poznań V jest oddalony tylko 12 km od centrum Poznania. Znajduje się konkretnie w miejscowości Plewiska, niedaleko autostrady A2 i drogi ekspresowej S11 oraz drogi krajowej nr 5 prowadzącej do Wrocławia. Hale magazynowe w Poznaniu, będące w ofercie Panattoni, cieszą się dużym powodzeniem – jej powierzchnia to około 32 000 mkw. To dobra propozycja dla różnych inwestorów i przedsiębiorców – są tu magazyny w Poznaniu idealne pod magazyn centralny, pod lekką produkcję czy składowanie.

Logicor Poznań I

Logicor Poznań I to nowoczesny park magazynowy, w którym znajduje się atrakcyjna powierzchnia do wynajęcia. Obejmuje trzy magazyny o łącznej powierzchni 92 300 mkw., wykończone w najwyższym standardzie klasy A.

Wyróżnia się strategiczną lokalizacją przy drodze ekspresowej S11 Poznań-Katowice, niedaleko znajduje się też węzeł „Krzesiny” na A2. Dla firm przewożących towary w kierunku aglomeracji śląskiej, Warszawy czy Berlina, te hale magazynowe w Poznaniu (konkretnie w Gądkach) będą świetnym wyborem.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *