Dom i ogród

Idealna brama garażowa – jak ją wybrać?

Brama to jeden z najważniejszych elementów wykończenia garażu. Wpływa nie tylko na funkcjonalność tego pomieszczenia, ale również w dużej mierze na bilans energetyczny budynku i wysokość temperatury panującej w garażu.

Szeroki wybór produktów dostępnych na rynku nie ułatwia zadania. To, jaki rodzaj bramy wybierze inwestor, wpłynie na komfort korzystania z garażu oraz efekt wizualny.

Rodzaj bramy ma znaczenie

Nad wyborem bramy garażowej warto pochylić się już na etapie projektowania domu. Jeśli jest to niemożliwe, trzeba wziąć pod uwagę w jakiej lokalizacji oraz w jakiej odległości od ogrodzenia znajduje się garaż. Najczęściej wybieranym rodzajem bramy jest brama rolowana z oferty https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/42-brama-rolowana-duza-pa77.html. Dzięki pionowemu otwieraniu, pozostawia puste miejsce zarówno przed garażem, jak i w garażu, można więc ją zamontować nawet w pomieszczeniu, przed którym nie znajduje się wolna przestrzeń.

Nieco więcej miejsca wymaga brama segmentowa. Składa się ona ze ściśle połączonych ze sobą segmentów, które podczas otwierania przesuwają się po prowadnicach zamontowanych na ścianie lub suficie garażu. Jej otwieranie jest bardzo efektowne, jednak nie spełni swojego zadania, jeśli pomieszczenie jest zbyt niskie lub wąskie. O tym jak zaplanować garaż w domu, w którym będzie można zamontować taką bramę, można przeczytać na https://fundacjafzo.pl/jak-prawidlowo-zaplanowac-garaz-w-domu-jednorodzinnym/.

Rozwiązaniem, które wymaga najwięcej wolnego miejsca przed garażem, jest brama uchylna. Aby ją otworzyć, trzeba wysiąść z samochodu oraz posiadać wystarczająco dużo przestrzeni, po której może poruszać się skrzydło bramy. Tego rodzaju brama jest zwykle ciężka, a przez wielu użytkowników uważana za niepraktyczną.

Brama nie tylko do garażu

Coraz częściej zdarza się, że w bezpośredniej okolicy domu inwestorzy stawiają osobny budynek, który służy za biuro lub inne pomieszczenie, w którym właściciel prowadzi swoją firmę. Zabezpieczenie takiego wnętrza powinno korespondować z tymi, które zostały zastosowane w domu tak, aby wszystkie tworzyły jedną, spójną aranżację. Dobrym rozwiązaniem jest krata rolowana z https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/41-krata-rolowana-mala-pek52.html, którą można zabezpieczyć wejście do biura lub witrynę sklepową. Ze względu na niska cenę i liczne walory praktyczne, tego rodzaju bramą interesuje się coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy swoją działalność prowadzą z domu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *