Dom i ogród

Jeden rachunek za wszystkie usługi? Poznaj korzyści pakietów usług

Wiele osób wciąż decyduje się na zakup usług telewizji, telefonii komórkowej i Internetu u różnych operatorów. Czy wybranie pakietu obejmującego je wszystkie w jednej ofercie jest korzystnym rozwiązaniem?

Czy warto zdecydować się na pakiet usług?

Jedną z największych zalet, jakimi charakteryzują się pakiety usług, jest to, że można za jednym razem opłacić wszystkie niezbędne rachunki. Co więcej, łączna cena jest zazwyczaj znacznie niższa niż suma rachunków, jakie zapłacilibyśmy za telewizję, telefon i Internet u różnych operatorów. Dodatkowo można liczyć na korzystne rabaty lub oferty specjalne, np. związane z okresem świątecznym czy noworocznym.

Chociaż pakiety usług są zazwyczaj bardzo korzystnym rozwiązaniem, to w ich przypadku także warto zwrócić uwagę na zawartość i parametry poszczególnych ofert. Co w takim razie jest ważne w przypadku telewizji, telefonii i Internetu?

Czym charakteryzuje się dobry pakiet Internetu?

Dobry pakiet internetowy cechuje się wysoką prędkością wysyłania i pobierania danych. Łącze powinno być także stabilne, przez co nie będzie problemów przy jego codziennym użytkowaniu. Działa tutaj dość prosta zasada – im stabilniejsze łącze oraz wyższa prędkość wysyłania i pobierania danych, tym lepiej sprawdzi się Internet. Na najwyższe parametry powinni liczyć ci klienci, którzy zajmują się edycją multimediów, streamowaniem lub chcą korzystać z najwyższej jakości rozrywki w trybie online.

Właśnie takimi cechami charakteryzuje się Internet światłowodowy. Za sprawą cienkich włókien szklanych sygnał jest przesyłany z dużą prędkością. Najlepszą stabilność i najniższy ping, który wpływa na opóźnienie odpowiedzi serwera np. w grach wideo online, ma Internet światłowodowy symetryczny. W przeciwieństwie do światłowodu asymetrycznego, zapewnia on wysoką, taką samą prędkość wysyłania, jak i pobierania danych.

Jaki pakiet telewizji i telefonii komórkowej wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie pakiet telewizyjny zawierający wiele kanałów w wysokiej jakości (HD lub 4K). Dobrym rozwiązaniem będzie również znalezienie takiej opcji, która zapewni klientowi możliwość wyboru dodatkowych paczek tematycznych kanałów, na przykład filmowych, sportowych lub dokumentalnych. Jeśli chodzi o telefonię komórkową, powinna ona oferować zasięg obejmujący cały kraj, a także nielimitowane SMS-y, MMS-y, rozmowy i duży pakiet Internetu.

Ostatnią kwestią – i to zarówno w przypadku Internetu, jak i telewizji – jest atrakcyjna cena. Jakie dostępne na rynku usługi się tym charakteryzują?

Pakiety usług, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli chodzi o dobre pakiety telewizji, Internetu i telefonii komórkowej, na uwagę zasługuje oferta INEA. Dostawca proponuje swoim klientom dostęp do światłowodu o przepustowości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. Warto zauważyć, że jest to światłowód symetryczny, czyli zapewniający taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych, a tym samym gwarantujący lepszą stabilność. Trzeba też wspomnieć o atrakcyjnej cenie usług INEAPakiety obejmują również telewizję i telefonię komórkową oraz mobilną telewizję online.

Telewizja HIWAY TV od INEA to m.in. pakiety kanałów, które są dostępne bez zobowiązań. Wybrane paczki tematyczne kanałów, np. sportowych, filmowych lub popularnonaukowych można włączać i wyłączać nawet w trakcie trwania umowy. Podstawowy pakiet jest dostępny już od 9,90 złotych miesięcznie i zawiera 66 kanałów. W INEA można też wybrać usługi telefonii komórkowej, która dzięki roamingowi krajowemu korzysta z zasięgu innych sieci. Do tego INEA oferuje darmowe SMS-y, MMS-y i rozmowy do wszystkich sieci, a także duży pakiet internetowy.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *