Dom i ogród

Szukasz żaluzji do białych okien? O tym musisz wiedzieć

Zdecydowałeś się na zakup żaluzji do swojego domu lub biura? To świetnie, bo zrobiłeś pierwszy krok w kierunku urządzenia funkcjonalnego i przytulnego wnętrza. Zastanawiasz się teraz, jaki konkretnie model osłony jest wart uwagi? Dużo zależy od osobistych preferencji, stylu pomieszczenia, a także koloru ramy okiennej. Jeżeli jest ona biała, to przy wyborze żaluzji skorzystaj z naszych wskazówek.

Bezinwazyjny montaż żaluzji do ramy

Na każdej ramie okiennej, lecz szczególnie na białym tle dziury zrobione wiertarką prezentowałyby się niekorzystnie. Inwazyjny montaż mógłby też spowodować odpryski farby oraz inne uszkodzenia mechaniczne, które psułyby całą aranżację. Dlatego już na tym etapie zadbaj o to, aby instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo.

Jeżeli konstrukcja jest cięższa i ma przesłonić większą szybę, wówczas wykonanie nawiertów może być niezbędne dla jej stabilizacji. Producenci proponują jednak estetyczne maskownice w formie szerokiej listwy. Przykręcenie jej do czołowej płaszczyzny listwy przyszybowej nie powoduje żadnych zniszczeń, za to gwarantuje idealne przyleganie i ochronę przed nagrzewaniem. W przypadku białej ramy, dobrze gdy aluminiowa konstrukcja żaluzji jest malowana proszkowo na ten sam odcień. Wtedy całość – osłona i okno z szybą zespoloną prezentują się jak jedna, harmonijna całość.

Żaluzje z aluminium czy drewna?

Biała rama to wdzięczne tło niemal dla każdej osłony. Modne jest obecnie tworzenie spójnych kolorystycznie stylizacji okiennych, utrzymanych w nurcie minimalistycznym. Wtedy najszybszym i najlepszym wyborem okażą się żaluzje białe. Ale uwaga! Sprawdź dokładnie paletę kolorów, jaką operuje sklep lub producent. Niektórzy mają do zaoferowania różne odcienie np. ecru czy kość słoniową. W zestawieniu ze śnieżnobiałą ramą mogą one wyglądać na brudne. I na odwrót – kremowa rama okienna z nieskazitelnie białą osłoną może być odbierana jako pożółknięta ze starości czy od papierosowego dymu. Odcień ma znaczenie! Szeroką gamę żaluzji w różnych kolorach można znaleźć na wolakrakzal.com.pl/zaluzje

Aluminiowe żaluzje mogą być także srebrne. Taki odcień jednak lepiej prezentuje się w lokalach usługowych czy gabinetach niż w pomieszczeniach mieszkalnych. Alternatywą dla nich są osłony drewniane – eleganckie, szerokie lamele w odcieniu dębu, buku czy sosny prezentują się gustownie również z jasną ramą. Tworzą przytulny, naturalistyczny klimat we wnętrzu, dlatego na pewno są warte rozważenia, zwłaszcza w mieszkaniach skandynawskich, prowansalskich i kolonialnych.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *