Dziecko

Karty kontrastowe – ciekawa zabawka edukacyjna dla niemowląt

W ofercie sklepów z artykułami dla dzieci dostępnych jest bardzo wiele zabawek dla niemowląt, jednak większość z nich stanowią grzechotki, gryzaki i im podobne. Tymczasem rodzicom zależy zwykle, aby zabawka miała również wymiar edukacyjny. Nie jest prawdą, że zabawki edukacyjne przeznaczone są dla nieco starszych dzieci, a dowodem na to są karty kontrastowe dla niemowląt. Dlaczego zakup kart kontrastowych dla niemowląt to strzał w dziesiątkę?

Czarno-białe, lecz ciekawe

Karty kontrastowe dla niemowląt to obrazki wykonane w kolorze czarnym oraz białym. Osoby, które nie znają do końca tematu, mogą zdziwić się, że akurat takie kolory spodobają się maluchom i zainteresują je. Tymczasem udowodniono, że połączenie czarnego i białego koloru doskonale wpływa na rozwój mózgu dziecka. Jest to świetna stymulacja malucha już od pierwszych miesięcy życia. Co więcej, noworodki oraz niemowlaki nie widzą jeszcze bardzo wyraźnie, natomiast potrafią rozróżnić kolor czarny oraz biały. Dlatego też karty kontrastowe dla niemowląt, takie jak np. https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Dla-niemowlat_Karty-kontrastowe-1753.html to zabawka, która nie tylko zafascynuje maluszki, ale również pomoże im się prawidłowo rozwijać. Co ciekawe, czarno-białe karty kontrastowe dla niemowląt stanowią idealną przeciwwagę dla wielobarwnych zabawek takich jak pluszaki czy wspomniane wyżej grzechotki. Dziecko może się przy kartach wyciszyć, co jest bardzo ważne dla jego układu nerwowego.

Tylko dla niemowląt?

Niektóre zabawki są z dziećmi nie tylko w wieku niemowlęcym, ale towarzyszą im one znacznie dłużej. Tak jest w przypadku kart kontrastowych dla niemowląt, które – jak się okazuje – chętnie wykorzystują do zabawy również starsze dzieci. W jaki sposób? Otóż karty przedstawiają zwykle bardzo proste obrazki, takie jak zwierzęta, przedmioty codziennego użytku czy też ludzkie twarze wyrażające różne emocje. Mogą one posłużyć do nauki mówienia, a także wypowiadania pierwszych dźwięków, na przykład naśladując odgłosy zwierząt na kartach. Również i w późniejszym wieku karty sprawdzą się doskonale. Mogą one być świetnym pretekstem do wymyślania historii i opowiadania ich sobie nawzajem. Takie ćwiczenie pozwala pobudzić dziecięcą wyobraźnię, ale też pomaga rodzicom wymyślać kolejne bajeczki do snu. Karty kontrastowe w przyszłości posłużą również do gry w zgadywanki lub kalambury. Opcji jest naprawdę wiele, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Warto więc postawić na karty kontrastowe dla niemowląt, gdyż mają one bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przypadku niemowlaków, jak i starszych dzieci.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *