Dziecko

Postaw na zabawki stymulujące rozwój Twojego dziecka

Zabawki, podobnie jak inne produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci należy wybierać ze szczególną starannością. Na rynku znajdziemy wiele zabawek przeznaczonych dla maluchów. Jaką rolę pełnią wśród nich zabawki rozwojowe i czy warto w nie zainwestować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym są zabawki wspomagające rozwój?

Zabawki są kluczowym elementem życia wszystkich dzieci, począwszy od pierwszych miesięcy po narodzinach aż do okresu szkolnego. Szczególną rolę wśród nich odgrywają tzw. zabawki rozwojowe. Chcąc je zdefiniować, można pokusić się o stwierdzenie, że są to zabawki przeznaczone do zadań specjalnych, której jednocześnie bawią dziecko oraz stymulują jego rozwój na wielu różnych płaszczyznach. Zabawki tego typu stymulują zarówno rozwój fizyczny maluszków, jak i ten związany z emocjami, inteligencją czy zdolnościami społecznymi. Jednym słowem wykazują one pozytywny wpływ na wszystkie istotne elementy rozwoju dziecka i powinny stanowić ważny element codzienności każdego milusińskiego.

Jakie zabawki dla dziecka wybrać?

Podstawowym kryterium, którym powinniśmy kierować się przy doborze zabawki dla dziecka jest przede wszystkim wiek naszej pociechy oraz etap jego rozwoju. Inna zabawka rozwojowa sprawdzi się dla niemowlaka, inna zaś dla niezwykle bystrego przedszkolaka. Należy też sprawdzić czy dana zabawka jest bezpieczna dla dziecka, tzn. z jakich materiałów została wykonana, tak aby nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia oraz życia dziecka (np. czy posiada ostre krawędzie lub niewielkie elementy, które mogą zostać połknięte). Warto też zwracać uwagę na odpowiednie atesty czy certyfikaty. Nowoczesne zabawki rozwojowe mogą być wykonane z wielu różnorodnych materiałów, począwszy od plastiku, drewna czy różnego rodzaju tkanin, skończywszy na ekologicznych surowcach, takich jak korek czy nawet papier.

Jaka jest cena zabawek rozwojowych?

Rozpiętość cenowa tego typu zabawek może być bardzo duża. W sklepach znajdziemy zarówno zabawki, który cena waha się w okolicach kilkunastu – kilkudziesięciu złotych, jak i takie, za które musimy zapłacić nawet kilkaset złotych. Cena uzależniona jest między innymi od materiału z jakiego przedmiot został wykonany, jego wielkości oraz pełnionych funkcji. Jedno jest pewne: bez względu na to, którą zabawkę stymulującą rozwój dziecka ostatecznie wybierzemy, taki zakup z pewnością odciśnie pozytywne piętno na rozwoju naszego maluszka. Duży wybór zabawek rozwojowych wysokiej jakości znajdziesz w sklepie www.nabea.pl.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *