Inne

Żwirek dla kota – rola kuwety i jej wnętrza

Posiadanie zwierzaka to wielka przyjemność i radość. Warto jednak pamiętać, że to również szereg obowiązków i ograniczeń. Pielęgnacja pupila oraz dbanie o jego zdrowie, komfort oraz higienę powinno być wykonywane regularnie w sposób rzetelny i prawidłowy. Aby móc zapewnić swojemu zwierzęcemu przyjacielowi odpowiednie warunki warto zadbać o  jedzenie, zabawki czy miejsce do załatwiania własnych potrzeb. Sprawując opiekę na kotem, ważnym jest dbałość o kuwetę oraz jej podłoże. Dlaczego tak ważny jest żwirek? Jak wybrać odpowiedni produkt? Czym kierować się podczas zakupu?

Rola kuwety i żwirku dla kota

Koty to stworzenia, które wszelkie swoje potrzeby załatwiają w domu. Raczej rzadko wyprowadza się pupila na zewnątrz, dlatego też on sam najczęściej znajduje sobie jedno miejsce w którym oddaje swoje potrzeby. Warto mu w tym pomóc, jednocześnie dbając o higienę otoczenia i wygląd mieszkania. Kluczową rolę w opiece nad kotkiem pełni dobór odpowiedniej kuwety, którą należy wypełnić żwirkiem dla kota. Jest to prawidłowo dobranej wielkości pojemnik, łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Specjalne podłoże niweluje wszelkiego rodzaju zapachy, jak również tworzy milsze otoczenia dla samego zwierzaka. W procesie nauki i przyzwyczajania pupila do korzystania z tego urządzania należy być cierpliwym. Warto dać mu powąchać pojemnik, pozwolić się z nim zaprzyjaźnić. Można również stosować specjalny żwirek dla kota, który swym zapachem będzie przyciągał jego uwagę.

Gdy zwierzak przyzwyczai się do nowego nabytku, jak również zacznie z niego korzystać, kuwety nie należy przestawiać w inne miejsce. Jedynie dbać o nie oraz otoczenie wokół tego miejsca.

Wybór odpowiedniego żwirku dla kota

Zakup podłoża do kuwety powinien być dobrze przemyślany. Ówczesny rynek oferuje klientom bardzo bogaty katalog produktów. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie akcesoriów do potrzeb właściciela, jak i samego zwierzaka. Podczas wyboru żwirku dla kota warto skupić się na kilku czynnikach, którymi przede wszystkim są:

 

  • rodzaj i struktura żwirku – na rynku można wyróżnić produkty zbrylające, bentonitowe, kukurydziane, drewniane, niezbrylające czy silikonowe. Każdy z nich ma inne właściwości oraz strukturę. Warto wypróbować każdy z nich i ocenić zachowanie pupila,
  • właściwości higroskopijne – wysoki poziom tego czynnika pozwoli dostatecznie wchłaniać mocz co będzie bardziej komfortowe dla samego kota, jak i jego właściciela,
  • biodegradowalność – drewniany żwirek dla kota jest całkowicie przyjazny środowisku. Ważnym jest, aby w odpowiedni sposób utylizować zebrane, zużyte podłoże,
  • zapach – choć niweluje niemiłe odczucia, czasem może być zbyt mocny – drażniący zarówno kota, jak i ludzi.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *