Rozrywka

Biura matrymonialne – czy warto skorzystać z ich pomocy?

Znalezienie swojej drugiej połówki w pewnym wieku może stać się dość dużym wyzwaniem. Wiele osób marzących o nawiązaniu wartościowej relacji i stworzeniu stałego związku nie ma czasu na poszukiwania. Coraz szybsze tempo życia, liczne obowiązki, chęć rozwoju i absorbujące hobby to czasochłonne zajęcia, które mogą wypełnić szczelnie niemal całą dobę. Co zrobić, gdy nie chcemy poświęcać długich godzin na poznawanie wielu kobiet lub mężczyzn, z którymi niekoniecznie znajdziemy wspólny język, a ich oczekiwania mogą znacznie różnić się od naszych? Czy pomoc biura matrymonialnego jest wtedy dobrym pomysłem?

Biura matrymonialne – swatka na miarę XXI wieku

Przed laty ludzie o wiele mniej podróżowali, najczęściej obracali się w swoim stałym środowisku. Istniał wtedy zwyczaj polecania potencjalnego partnera przez swatki. Taka osoba dobierała przyszłych małżonków pod kątem łączących ich podobieństw – stanu społecznego i majątkowego, wykształcenia. Zmiany zwyczajów zupełnie jednak odmieniły sposób nawiązywania relacji, a instytucja dziewiętnastowiecznej swatki uchodzi za relikt zamierzchłej przeszłości.

Jednocześnie jednak, pomimo wielu możliwości poznawania nowych osób, samotność stanowi duży problem w wielu krajach rozwiniętych. W pewnym wieku poznanie partnera o podobnym światopoglądzie i stylu życia staje się sporym wyzwaniem. Podczas, gdy w czasach szkolnych i studenckich w naturalny sposób poznajemy grono nowych osób znajdujących się na podobnym etapie życia jak my, po ukończeniu 30. czy 40. roku życia może stać się to coraz trudniejsze. Wiele osób doskonale radzi sobie na polu zawodowym, odnosi sukcesy w swojej dziedzinie, ale nie potrafi przenieść tego na grunt prywatny.

Na tym etapie biura matrymonialne mogą okazać się doskonałym wsparciem. W dobie szybkich randek i aplikacji typu Tinder mogą prezentować się one nieco staroświecko. Warto jednak uświadomić sobie, że ich działalność to zupełnie coś innego niż popularne portale randkowe. Śmiało można powiedzieć, że biura przejęły funkcję współczesnych swatek. Ich pracownicy poznają styl życia Klienta oraz jego oczekiwania dotyczące przyszłego partnera i dopiero na tej podstawie proponują konkretne profile. To pozwala uniknąć wielu nieporozumień i przyszłych rozczarowań.

Biura matrymonialne – profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu drugiej połówki

Na usługi biura matrymonialnego decydują się przede wszystkim osoby, które już mają ustabilizowaną pozycję zawodową, a teraz chcą zmienić coś w swoim życiu prywatnym. Bardzo często są to zapracowani 30- czy 40-latkowie, którzy doskonale wiedzą, czego oczekują od swojego przyszłego partnera. Niejednokrotnie są to osoby, którym wcześniejsze związki nie wyszły z powodu różnic charakteru, poglądów i stylu życia. Teraz chcą poznać kogoś o podobnych do siebie oczekiwaniach, planach dotyczących rodziny i dzieci oraz budowania wspólnej przyszłości opartej na szczerości i zaufaniu. Biura matrymonialne stanowią dla nich profesjonalne wsparcie. Pozwalają uniknąć poznawania przypadkowych osób i inwestowania czasu w znajomości bez większej przyszłości.

Przedstawiciele biura matrymonialnego (często osoby z wykształceniem psychologicznym) spotykają się z Klientem osobiście. To pozwala im poznać taką osobę, jej zachowanie i oczekiwania. Dopiero na tej podstawie tworzone są profile kobiet i mężczyzn, które trafiają do bazy biura. Rzetelne biura legitymują swoich Klientów i sprawdzają ich sytuację dotyczącą stanu cywilnego czy posiadanych dzieci (np. osoby po rozwodzie muszą przedstawić kopię orzeczenia sądowego). To pozwala uniknąć kłamstw pojawiający się już na początku znajomości. Dla osób poszukujących partnera, które chcą w przyszłości stworzyć związek i zawrzeć małżeństwo, jest to bardzo ważne. Podczas poznawania nowych osób przez portale randkowe czy popularne aplikacje zawsze istnieje ryzyko, że prowadzą one tzw. „podwójne życie” – np. podają się za kogoś po rozwodzie, gdy tymczasem posiadają żonę/męża i dzieci.

Jak wybrać dobre biuro matrymonialne?

Podczas doboru biura matrymonialnego szczególną wagę warto przyłożyć do rzetelności firmy. Tego typu działalność nie wymaga posiadania koncesji. Nie warto jednak korzystać z przypadkowej pomocy. Sprawdzone biuro, posiadające doskonałe opinie Klientów, to gwarancja rzetelnej pomocy. Osoby ze Śląska mogą zainteresować się ofertą firmy DUET CENTRUM (https://www.duetcentrum.pl/biura-matrymonialne-katowice). Jest to biuro matrymonialne w Katowicach, które posiada wieloletnią historię i odziały na terenie całej Polski. Firmę tworzy zespół fachowców (m.in. z wykształceniem psychologicznym), które dbają, aby rzetelnie pomóc w poszukiwaniach wymarzonego partnera. Biuro kieruje się pozytywnymi wartościami (tolerancja, szacunek dla uczuć innych, dyskrecja, akceptacja). Każdemu Klientowi DUET gwarantuje wsparcie i opiekę osobistego konsultanta.

Dobre biuro matrymonialne zapewnia fachowe wsparcie w poszukiwaniach partnera, a zarazem dba o bezpieczeństwo swoich Klientów. Dla wielu osób, które decydują się na pomoc w poszukiwaniach swojej drugiej połówki, duże znaczenie ma zaufanie dyskrecji. Nie chcą oni, aby rodzina oraz bliżsi i dalsi znajomi dowiedzieli się, że zarejestrowali się w bazie biura. Rzetelne firmy gwarantują zaufanie poufności danych. Pracownicy z dużym wyczuciem przeprowadzają rozmowę i pomagają stworzyć profil odpowiadający rzeczywistości.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *