Dziecko

Pomysły na pokój dla dziecka

Dzieci od małego są prawdziwymi estetami – jeśli coś im się nie podoba, mówią o tym otwarcie. Projektując dla nich pokój, warto o tym pamiętać. Każdy maluch ma swoje upodobania i powoli kształtuje się jego gust – jedno dziecko ucieszy się z pokoju księżniczki, drugie z łóżka w kształcie samochodu, a inne upodoba sobie biel i pastele. Zobacz kilka pomysłów i zainspiruj się!

Meble dla dzieci – praktyczne i designerskie

Najważniejszą rolę w pokoju malucha pełnią z pewnością meble dla dzieci. Powinny być praktyczne, solidnie wykonane, bezpieczne (zaokrąglone brzegi, ekologiczne farby itd.), ale także estetyczne lub designerskie. Możesz urządzić tradycyjny pokój – w bieli i różu dla dziewczynki, a szary lub błękitny dla chłopca – albo zrobić maluchowi frajdę.

Łóżko w kształcie samochodu. Wybierz na przykład łóżko z baldachimem albo w kształcie nowoczesnego samochodu, szafę z ulubioną postacią z bajki – każda szafka do pokoju dziecka powinna być podobnie ozdobiona. W dziecięcym królestwie każda rzecz musi być nie tylko praktyczna, ale także musi podobać się małemu właścicielowi.

Namiot. Każde dziecko będzie bezpiecznie czuło się w namiocie – to świetny pomysł zarówno do domu, jak i na ogród. Można go postawić w pokoju, ale też na balkonie. To świetne miejsce do wypoczynku, czytania książek, ale i wyciszenia. Tradycyjne meble dla dzieci to podstawa, ale oryginalny wigwam będzie dobrym uzupełnieniem wyposażenia.

Dekoracje ścienne. Dobrym urozmaiceniem będą także dekoracje ścienne – mogą to być plakaty z podobizną ulubionego bohatera, rysunki wykonane przez dziecko, naklejki, fototapeta czy zwierzaki albo inne motywy wykonane ze sklejki z drewna malowane farbami ekologicznymi.

Oryginalna szafka do pokoju dziecka. Można też dać się zainspirować projektom DIY i jedną szafkę pomalować wspólnie z dzieckiem – postarajcie się wykonać podobiznę jednego z bohaterów ulubionej bajki albo wybranego zwierzaka. Warto wykorzystać swoją fantazję, gdyż taka spersonalizowana szafka będzie też wartościową pamiątką.

Fototapeta. Na jednej ze ścian warto przykleić fototapetę – oryginalną i kolorową, która ożywi całe pomieszczenie. Wybór kolorów i wzorów jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pozwoli stworzyć ciekawy wystrój i poruszyć w dziecku kreatywność – urzekną kolorami i ciekawymi wzorami, które zaintrygują każde dziecko. Fototapety to oryginalny sposób na stworzenie pokoju marzeń.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

  1. Fajny pomysł na modną metamorfozę mieszkania to fototapeta 3D ,szczególnie sprawdza się w małych pomieszczeniach optycznie je powiększając.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *