Biznes i finanse

Pozycjonowanie stron – skutki pojawienia się błędu 404

Pozycjonowanie strony to czynność, umożliwiająca pojawienie się jej na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych. Jest to o tyle istotne, iż wysoka pozycja w naturalnych wynikach wyszukiwania to duży przypływ potencjalnych klientów. Dzieje się tak, gdyż zdecydowana większość osób, po wpisaniu słów kluczowych odwiedza tylko witryny pojawiające się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jednak odwiedziny twojej strony to nie wszystko – należy nie tylko zachęcić do odwiedzenia strony www, ale spowodować, iż pozostanie on na niej dłużej i wróci jeszcze przynajmniej raz. Jakie błędy mogą się pojawić podczas takich odwiedzin?

Pozycjonowanie stron – jaki wpływ na nie mają błędy?

Pozycjonowanie strony internetowej umożliwia pojawienie się jej wysoko w wyszukiwarce google, jednak nie oznacza to jeszcze sukcesu. Strony internetowe muszą być czytelne i nie zawierać błędów, a czasem, po przeniesieniu jej na inny adres, stare linki przekierowują stronę na pusty adres, powodując pojawienie się błędu 404 i brak treści. Jest to bardzo niekorzystne, gdyż mimo iż pozycjonowanie stron wywindowało witrynę na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania google, osoba odwiedzająca może się zniechęcić błędem. Pomocne w diagnozowaniu witryny jest narzędzie Google Search Console, ukazujące między innymi źle zaindeksowane podstrony.

Pozycjonowanie stron internetowych – błąd 404

W zakładce „Błędy indeksowania” wyżej wymienionego narzędzia można znaleźć adresy, które prowadzą do pustych stron internetowych pokazujących błąd 404. Można postąpić wówczas dwojako – na stronie internetowej uzupełnić błędne podstrony o treści, które zainteresują klienta, lub po prostu przekierować je na strony, na których znajduje się właściwa treść. Ponieważ pojawienie się informacji o błędzie 404 jest nieuniknione, choćby w sytuacji, gdy odwiedzający wpisze adres z literówką, należy również zadbać o to, by była ona dopasowana odpowiednio do wyglądu całej witryny tak, by osoba, która ją odwiedza cały czas miała świadomość, iż serwis, który chciał odwiedzić to właśnie interesująca go strona internetowa..

Pozycjonowanie stron www – przekierowanie 301

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wymaga stałego monitoringu między innymi pozycji witryny w rankingu. Jedną z metod jest przekierowanie 301, pozwalające na przeniesienie serwisu na inną, nową domenę. Dzięki takiemu przeniesieniu nowa strona nie musi budować swej pozycji od nowa, ale skorzystać z osiągnięć poprzedniej wersji strony. Przekierowanie 301 htaccess ma bardzo pozytywny wpływ na skuteczne pozycjonowanie stron.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *