Hobby Styl życia

Kurtki do biegania – kto powinien w nie zainwestować?

Kurtki do biegania sprawdzą się zarówno przy niskiej, średniej, jak i wysokiej aktywności fizycznej. Warto po nie sięgać w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura nie zachwyca, lecz biegacze nie chcą przerywać swoich treningów. Dzięki takim kurtkom można się zabezpieczyć przed zimnem, porywistym wiatrem oraz opadami deszczu. To niezbędne wyposażenie w trakcie realizowania zaplanowanych jednostek treningowych, ale też zawodów biegowych.

Kurtki do biegania – odprowadzanie potu i swobodne ruchy

Kurtki do biegania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie odprowadzały nadmiar potu, a jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów. Biegacze mogą w nich wykonywać najcięższe treningi, a konkretniej:

  • biegi długie,
  • biegi interwałowe,
  • biegi szybkościowe (rytmy).

To doskonałe zabezpieczenie przed kapryśną pogodą. Wyposażenie się w kurtkę do biegania to strzał w dziesiątkę, ponieważ biegacz przygotuje się do najważniejszych wiosennych zawodów i nie zaniedba swoich treningów. Pozostanie w wysokiej formie nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie będzie przekonywała do odbycia treningu.

Kurtki z tej kategorii występują w wielu wersjach kolorystycznych. Jak wiadomo zimą na dworze wcześnie robi się ciemno i warto zadbać o to, aby być dobrze widocznym z dalszej odległości. W związku z tym zaleca się kupować kurtki o nieco jaśniejszych kolorach (np. jasna zieleń lub żółty) z dodatkiem odblasków.

Kurtki do biegania – wodoodporne, z kapturami oraz kieszeniami

Kurtki do biegania są stworzone z wodoodpornych materiałów, więc nie trzeba obawiać się o to, że po wyjściu na trening biegacz wróci do domu całkowicie przemoczony i narazi się na poważną infekcję. Oczywiście kurtkę należy dobrać do swojego treningowego stopnia zaawansowania. Jeśli ktoś trenuje kilka razy w tygodniu (np. 4-5), istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że w końcu trafi na bardzo nieprzychylną pogodę. W takiej sytuacji lepiej postawić na nieco grubsze modele z kapturami. To kolejne zabezpieczenie przed opadami deszczu, ale również przed wiatrem. Kurtkę najlepiej połączyć z oddychającą odzieżą biegową, rękawiczkami i czapeczką.

Sporym atutem kurtek do biegania jest również obecność kieszeni, w których można przechowywać rozmaite drobiazgi, np. klucze, telefon komórkowy czy też pieniądze. Przyda się to zwłaszcza wtedy, gdy biegacz wybierze się na długi trening (np. godzinny) i po drodze będzie chciał odwiedzić jakiś sklep. To również nieoceniona pomoc w sytuacji, w której w miasteczku zawodów biegowych nie ma do dyspozycji depozytu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *