Zakupy

Czym kierować się wybierając karmę dla psów?

Sposób żywienia ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu psa. Od tego, jakie pożywienie pies spożywa, zależy jakość jego sierści oraz ogólny stan zdrowia. Dlatego tak istotne jest, aby zawsze podawać swojemu pupilowi karmę wysokiej jakości. Ważne jest, aby była ona prawidłowo dostosowana na konkretnych potrzeb psa i jego preferencji. Nie można zapomnieć także o tym, aby karma zawierała w swoim składzie witaminy i ważne dla rozwoju czworonoga środki odżywcze.

Karma dla psa bez konserwantów

Każdy właściciel psa doskonale wie, że na rynku dostępne są różne karmy. Wśród wielu produktów sporą popularnością cieszy się jednak karma dla psa Junior. Jej popularność wynika m.in. stąd, iż produkowana jest ona wyłącznie z produktów wysokiej jakości. Dodatkowo, co bardzo ważne, pozbawiona jest w swoim składzie wszelkich polepszaczy czy sztucznych barwników. Warto także dodać, że jest to karma cechująca się sporą ilością białka, które jest jednym z głównych budulców w organizmie czworonoga. Poza tym wspomniana karma zawiera w swoim składzie odpowiednią ilość witamin oraz mikro i makroelementów. Innymi słowy, to karma, która daje psu wszystko, co jest mu potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Mokra karma dla psów

Mokra karma dla psa Junior charakteryzuje się dużą zawartością wody. Spożywanie takiej karmy przez psa jest niezwykle ważne. Wpływa ona bowiem pozytywnie na układ moczowy czworonoga. Poza tym karma mokra w porównaniu z karmą suchą jest dużo mniej kaloryczna. Dlatego po taką karmę sięgać powinni właściciel psów, które mają problem z otyłością. Dużą zaletą karmy mokrej jest również to, że jest ona bardzo zbliżona do pożywienia naturalnego.

Wartościowa karma dla szczeniaka

Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniej karmy dla szczeniaka. Młode psy rozwijają się bowiem niezwykle szybko, zwłaszcza w pierwszym okresie swojego życia. Oznacza to, że szczeniakowi dostarczyć należy bardzo dużą ilość składników odżywczych. Warto zatem sięgnąć po taką karmę, która w swoim składzie zawiera kwasy DHA, które mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój mózgu u czworonoga. Wspomniano już o zawartości białka w składzie karmy. W przypadku szczeniaków jest to szczególnie ważne. Wszystkie te warunki spełnia karma dla psa Junior. Ze względu na swoją wysokokaloryczność warto podawać ją właśnie młodym psom.

Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest niezwykle ważny. Taki wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Pies zawsze spożywać powinien produkty najwyższej jakości. To gwarancja jego prawidłowego rozwoju.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *