Motoryzacja

Jak odkodować radio

Podstawowym założeniem zaimplementowanie w radiu kodu, jest zniechęcenie rabusiów do jego kradnięcia. Kradzieże przedmiotów ze schowka oraz radiów było niezwykle popularne w Polsce, w latach dziewięćdziesiątych. Musimy jednak przyznać, że takie sytuacje cały czas się zdarzają.

Kod do radia jest tworzony na podstawie numeru seryjnego. Każde odłączenie zasilania, będzie skutkowało koniecznością wpisania kodu. W związku z tym potencjalny rabuś będzie zmuszony do wpisania owego kodu, jeśli będzie chciał zrobić cokolwiek z radiem. Sprzedaż radia bez kodu jest niemożliwe, gdyż nikt nie kupi takiego sprzętu. W rzeczywistości odkodowanie radia nie jest takie trudne, a potencjalne problemy z taką czynnością najczęściej zdarzają się właścicielowi samochodu. Szczególnie jeśli chodzi o używane auto, a nowy właściciel zapomniał dopytać o kod do radia.

Jak rozkodować radio bez kodu?

Opcji jest naprawdę sporo. Niestety każda z nich ma swoje wady, jak i zalety, warto jednak zauważyć, że nie ma sytuacji bez wyjścia i kod zawsze możemy odzyskać.

Dość prostym oraz niedrogim krokiem jest kontakt ze stacją producencką naszego samochodu. Kiedy udzielimy im informacji z odpowiednimi danymi, to będziemy w stanie otrzymać kod, który umożliwi nam włączenie urządzenia. Jednak czasami serwis może nie mieć ochoty zajmować się tak prostymi problemami, mogą nie mieć dostępu do koniecznych danych lub po prostu mieć wątpliwości czy rozmawiają z właścicielem.

Inną opcją jest skorzystanie z usług specjalisty, który będzie wiedział co zrobić z taką sytuacją. Warto także odnotować, że przy takiej operacji wyjmowanie radia nie zawsze jest konieczne. Niekiedy wystarczy odpowiedni program i tym sposobem jesteśmy w stanie uzyskać potrzebny kod. Jest to dość szybkie, tanie, a także w wielu przypadkach skuteczne rozwiązanie. W niektórych wypadkach mechanik będzie musiał wyjąć radio oraz podłączyć jego procesor do komputera. Następnie jest on ponownie wmontowywany do radia. Tego typu usługa kosztuje około 100 zł i nie należy jej wykonywać samodzielnie.

Jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości?

Wystarczy zapisać potrzebny kod na kartce. Nie musimy jej zbytnio ukrywać, gdyż złodziej jest w stanie go zdobyć w ciągu kilku minut. Bardzo dobrym sposobem jest wyłącznie konieczności podawania kodu. Jest to bardzo wygodne oraz proste rozwiązanie. Znacznie uprości ono nam życie, chyba że zapamiętywanie ciągów cyfr nie jest dla nas problemem, to nie musimy korzystać z takiego rozwiązania.

Link do źródła: https://przyjazne-auto.com.pl/jak-rozkodowac-radio-samochodowe/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *