Motoryzacja

Awaryjne otwieranie samochodu – jak uniknąć problemu?

Jadąc na zakupy czy do pracy nie spodziewamy się, że zgubimy czy złamiemy kluczyk od samochodu. Każdy samochód ma swój unikalny zamek, nie jesteśmy więc w stanie otworzyć samochodu innym kluczykiem. W takiej sytuacji potrzebujemy odpowiedniego wsparcia w postaci ślusarza, który w trybie awaryjnym dokona otworzenia samochodu.

Jak uniknąć prostych problemów?

Kiedy pojawią się problemy z otwieraniem samochodu i zostaniemy zmuszeni do dzwonienia po fachowców trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Pierwszą i najważniejszą z nich jest posiadanie przy sobie dowodu potwierdzającego, że jesteśmy właścicielem pojazdu. Wyłącznie na podstawie dowodu rejestracyjnego serwisant przeprowadzi awaryjne otwieranie samochodu w mieście Łódź. Kolejnym aspektem jest dokładny przegląd opinii dotyczących firmy, którą będziemy zamawiać do otwierania naszego samochodu. Warto brać pod uwagę jedynie te firmy, które są na rynku od dłuższego czasu oraz te, które cieszą się dobrymi opiniami. W ten sposób unikniemy rozczarować, będziemy zadowoleni nie tylko z wykonanej przez ślusarzy pracy lecz także ceny, która zapewne będzie umiarkowana. Pamiętać należy że awaryjne otwieranie samochodu w Łodzi wykonywane przez doświadczonych ślusarzy z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/ nie wiąże się z żadnym ryzykiem wyrządzenia jakichkolwiek uszkodzeń karoserii bądź zamka samochodu.

Metody awaryjnego otwierania samochodu

Ślusarze na co dzień zajmujący się tego typu zadaniami oferują dwa sposoby na otwieranie samochodu w trybie awaryjnym. Pierwszym z nich jest sposób z użyciem narzędzi ślusarskich w tym wytrychu, którymi można sprawnie manipulować mechanizmem zamka. Niestety taka metoda niesie za sobą możliwość wystąpienia pewnych problemów, a mianowicie podczas jej wykonywania można uszkodzić zamek, który będzie wymagał szybkiej wymiany. Pamiętajmy że praca wykonana przez doświadczonego specjalistę nie powinna w żaden sposób zaszkodzić zamkowi. Z kolei drugą metodę stanowi wykorzystanie poduszki hydraulicznej wraz z specjalną przyssawką. Przyssawka służy do delikatnego wygięcia drzwi, wówczas tworzy się niewielka szczelina w którą wkładana jest poduszka hydrauliczna. To właśnie z jej pomocą możną tę szczelinę powiększyć w sprawny, a co najważniejsze bezpieczny sposób. Końcowym etapem jest włożenie przez szczelinę specjalnego narzędzia za pomocą którego możliwe jest otworzenie drzwi od wewnątrz. Ta metoda jest bardzo często stosowana, sprawdza się w większości modeli samochodów zarówno tych starszych jak i nowszych. Dodatkowo nie uszkadza karoserii oraz zamka, prawidłowo wykonana jest całkowicie bezpieczna.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.