Motoryzacja

Dlaczego kierowcy wybierają samochody Porsche?

Porsche to prestiżowa marka, o której marzy wielu kierowców. Może nie każdy chciałby mieć Porsche w garażu, ale prawie każdy chciałby chociaż raz usiąść za kierownicą kultowej 911, 718 albo Panamery i poczuć ich moc. Co takiego mają w sobie samochody tej marki, że stały się obiektem pożądania?

Na palcach jednej ręki można policzyć marki samochodów, za którymi oglądamy się na ulicach. Do tych przyciągających wzrok, budzących ciekawość i będących obiektem zainteresowania osób w różnym wieku należy m.in. Porsche.

Samochody Porsche były i są efektem marzeń o pojazdach doskonałych. Jak mówi marka, Porsche stworzył marzyciel dla innych marzycieli. Może dlatego, że to auta dla marzycieli, nie są tak łatwo dostępne jak pojazdy popularnych producentów. Np. w Polsce istnieje tylko osiem salonów Porsche, w tym Porsche Centrum w Łodzi, Poznaniu i w Warszawie.

Co sprawia, że Porsche wyróżnia się spośród innych marek?

Synonim luksusu

Przede wszystkim Porsche stało się synonimem luksusu, renomy i prestiżu. Na samochody Porsche mogą sobie pozwolić nieliczni, bo nawet modele używane są bardzo drogie. Gdy tylko pojawią się na ulicach, szczególnie w mniejszych miastach, wzbudzają duże zaciekawienie. A nie sposób je przeoczyć. Nietuzinkowy design w połączeniu ze sportowym sznytem sprawia, że Porsche widać i słychać z daleka.

Nietuzinkowy design i godne podziwu osiągi

Przykład? 718 została stworzona w imię sportu. Ma niską, szeroką, ale smukłą sylwetkę, sportowe proporcje i wyraźne kontury. Dzięki mocy od 300 do aż 400 KM rozpędza się nawet do 293 km/h – ten ostatni wynik jest w stanie uzyskać 718 Cayman GTS 4.0 oraz 718 Boxster GTS 4.0.

O 911 pewnie nawet nie trzeba mówić – ikoniczna sylwetka i ponadczasowy design w połączeniu z mocą rzędu 385 KM i prędkością maksymalną 293 km/h w najnowszej, ósmej generacji robi wrażenie.

Dodatkowym atutem marki jest możliwość zamówienia auta tak niepowtarzalnego jak odcisk palca. Każdy salon Porsche w ramach Porsche Exclusive pozwala wybierać spośród luksusowych materiałów i kolorów poszczególnych elementów, żeby dopasować samochód do swoich indywidualnych preferencji. A unikatowość to kolejna zaleta Porsche.

Wygoda użytkowania

Kierowcy wybierają Porsche także ze względu na wygodę użytkowania. Liczne udogodnienia dostępne nie tylko w podstawowych pakietach wyposażenia, lecz także jako elementy dodatkowe pozwalają uzyskać efekt maksymalnego komfortu jazdy.

Poza tym może się wydawać, że np. w 718 jest niewiele miejsca, co negatywnie wpływa na wygodę. Na szczęście to tylko wrażenie związane z wielkością nadwozia. Wbrew pozorom w aucie znajdziemy liczne schowki, dużo przestrzeni na nogi i dwa bagażniki. Samochody Porsche od zawsze są robione z myślą o komforcie zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Co prawda nie w każdym zmieści się czteroosobowa rodzina, ale klienci, którzy potrzebują samochodu 5-osobowego, mogą odwiedzić salon Porsche w Łodzi albo we Wrocławiu, żeby zobaczyć, ile miejsca w środku ma Cayenne lub Macan.

Gdzie kupić samochody Porsche w Łodzi? W Porsche Centrum zlokalizowanym przy Al. Wł. Bartoszewskiego 15 – https://dealer.porsche.com/pl/lodz

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *