Motoryzacja

Co powinieneś wiedzieć o car wrappingu?

W Polsce da się zauważyć rosnącą popularność oklejania samochodu specjalną folią. To nie tylko wiodący trend w tuningu optycznym, ale także dodatkowa ochrona lakieru, która może okazać się nadzwyczaj cenna. Modele i kolory folii znacząco się od siebie różnią, dzięki czemu w prosty sposób możemy spersonalizować swój samochód, a jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia. Co powinniśmy wiedzieć o car wrappingu?

Co to jest car wrapping?

To termin określający oklejenie samochodu specjalistyczną folią. Przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów i odpowiednich narzędzi, można w sposób idealny zmienić wygląd naszego auta, a także dodatkowo ochronić lakier. Jest to zabieg przeznaczony do każdego rodzaju pojazdu, nie zależnie od typu nadwozia czy dodatkowych tłoczeń karoserii. Różne warianty folii pozwalają dostosować samochód do własnych preferencji. Pełni ona nie tylko funkcję estetyczną, ale także ochronną i jest niezwykle funkcjonalna.

Zalety oklejania samochodu

Car wrapping ma bez wątpienia wiele zalet. Przy użytkowaniu pojazdu lakier narażony jest na odpryski i zarysowania. Nie da się tego uniknąć, nawet drobne kamyczki mogą spowodować uszkodzenia. Folia zabezpiecza przez takimi wypadkami, a także zmniejsza ryzyko uszkodzenia lakieru podczas otarć parkingowych. Dodatkowo zapobiega uporczywym zabrudzeniom jak np. owadami lub środkami chemicznymi. Wyeliminuje też problem blaknięcia lakieru i jego odbarwień. Mimo, iż folia nie jest wstanie uchronić naszego samochodu przed korozją, to znacznie opóźni proces jej powstawania, a także może skutecznie zmniejszyć obszar na jakim wystąpi rdza. Warto wiedzieć, że ten zabieg, przy odpowiedniej pielęgnacji zabezpiecza nasz lakier na około 10 lat.

Rodzaje wykorzystywanych folii

Na rynku dostępne są folie monomeryczne i polimeryczne, a także kalandrowane i wylewne. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie i w inny sposób przyczyni się do ochrony naszego auta. Produkty monomeryczne są najczęściej wykorzystywane w oklejaniu pojazdów reklamami, które powinny się utrzymywać przez krótszy okres czasu. Folie polimeryczne sprawdzają się świetnie przy trudniejszych aplikacjach. Idealnie oklejenie nimi jest możliwe jedynie na płaskich powierzchniach o prostej fakturze. Działają one podobnie jak modele kalandrowane, powinny być długookresowe. We wszystkich innych przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie wybór folii wylewnych. Dzięki nim możemy odmienić nawet skomplikowane części podwozia, a także dekoracyjne wykończenie wnętrza samochodu. Pamiętajmy, że estetyczne oklejenie pojazdu może wykonać tylko specjalista, przy użyciu odpowiednich technik i narzędzi. Nie podejmujmy się tego zdania na własną rękę. Ceny car wrappingu wahają się od 4 do nawet 8 tysięcy złotych za całe auto.

Więcej na stronie: https://motopl.com/2018,wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-car-wrappingu-1634.html

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *