Motoryzacja

Jak korzystać z usług TNT?

TNT to przedsiębiorstwo z branży kurierskiej, którego źródła sięgają aż do lat czterdziestych ubiegłego wieku. To wtedy, w Sydney, Ken Thomas stworzył firmę, która ćwierć wieku później była już globalną organizacją. Długoletni rozwój ostatecznie przeniósł główną siedzibę do Holandii. W 2011 doszło do podziału na dwie, odrębne spółki: TNT Express, do którego należało zajmowanie się przesyłkami kurierskimi (jednocześnie stał się wtedy osobnym przedsiębiorstwem). Z kolei TNT N.V. pozostał jedynie oddziałem pocztowym, nazwanym później PostNL. Do Polski TNT trafiło już w 1992 roku, szybko rozwijając sieć swoich sieciówek, w tym uruchamiając połączenia lotnicze. Jak działa sama wysyłka i jakie są możliwe ograniczenia w nadaniu? Jak wygląda w TNT tracking? Sprawdź artykuł.

Jak działa wysyłka w firmie TNT?

TNT oferuje swoim klientom możliwość korzystania z ich usług niemal na całym świecie. Chociaż istnieje możliwość założenia indywidualnego konta w systemie, aby wysłać paczkę, nie musimy tego robić. Odbiór można śmiało zlecić online. Firma jest także transparentna w informacji o cenie za usługę. Koszty można obliczyć jeszcze przed nadaniem paczki przez stronę online lub z pomocą Biura Obsługi Klienta. W ten sam sposób możemy sprawdzić czas doręczenia, w zależności od miejsca odbioru. W TNT tracking jest bardzo czytelny. Wystarczy numer przesyłki, aby z pomocą systemu, dowiedzieć się gdzie jest nasza paczka i kiedy można spodziewać się jej dostarczenia. Ułatwieniem jest aplikacja, dzięki której na bieżąco można otrzymywać powiadomienia związane ze statusem pakunku i wszelkich zmianach. Z TNT tracking mamy niemal na jedno kliknięcie!

Jakie są ograniczenie w wysyłce paczki?

Jak w każdej z firm kurierskich tak i w TNT istnieją pewne ograniczenia związane z wysyłaniem paczek. Waga i rozmiar paczki jest zależna od kierunku, w jakim nadajemy przesyłkę. Gabaryty są ważne ze względu na fakt, że idealne rozplanowanie logistyki paczek wpłynie na naszą korzyść i usprawni ich doręczenie. Stąd też możliwe ograniczenia w przesyłaniu określonych rozmiarów przesyłek do wybranych państw. Problem może stanowić także zawartość pakunku. W związku z tym stworzono listę towarów niebezpiecznych, do których zaliczają się między innymi: baterie litowe, farby, lakiery czy aerozole.

TNT podobnie jak inne firmy kurierskie stara się stawiać na jak najwyższą jakość swoich usług. Wzrastająca od lat liczba klientów oraz fakt, że przedsiębiorstwo od kilkudziesięciu lat utrzymuje się na rynku, jest dowodem na to, że pracownicy TNT wzorowo wykonują swoje obowiązki.

 

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *