Motoryzacja

Wynajem aut na imprezy okolicznościowe. Dowiedz się więcej

Któż nie marzy o dotarciu na swój ślub, wieczór kawalerski lub panieński czy też od dawna zaplanowaną imprezę rodzinną wynajętym wysokiej klasy autem. Jest to bardzo pożądane i modne przedsięwzięcie, jednak wiąże się z pewnymi kosztami. Tak samo z kosztami oraz koniecznością utrzymywania takiego auta musi wiązać się jego właściciel. Warto zatem, aby właściciel auta wiedział, jak bardzo opłacalny jest biznes wynajmu auta na imprezy okolicznościowe. Przyjrzeliśmy się, ja kto wygląda w Koszalinie.

Na czym polega biznes wynajmu aut w Koszalinie?

Biznes wynajmu aut na imprezy okolicznościowe polega na udostępnianiu swojego (bądź pożyczonego na podstawie odpowiednich umów auta) osobom trzecim na różnego rodzaju eventy i wydarzenia. Do najbardziej popularnych eventów, gdzie takie auta są wynajmowane, można zaliczyć:

  • Ślub,
  • I Komunia Święta,
  • 18-nastka,
  • Imprezy rodzinne,
  • Wydarzenia biznesowe np. konferencje, pokazy itp.

Właściciel na podstawie umowy najmu krótkoterminowego udostępnia dane auto zainteresowanym. Jest to umowa określona na przeważnie krótki czas, za określoną stawkę, a dodatkowo określająca warunki korzystania z pojazdu. Dzięki temu obie strony są odpowiednio zabezpieczone i usatysfakcjonowane z zakresu oferowanych usług. W zależności od wielu czynników takich jak rodzaj imprezy, okres wynajmu czy też lokalizacja danej imprezy. Wynajem aut w Koszalinie najczęściej prowadzony jest przez firmy oraz specjalistyczne agencje eventowe. Zdarza się jednak, iż nawet osoby prywatne zakładają działalność gospodarczą, by móc bez przeszkód wynajmować luksusowe auta.

Jakie auta są obecnie najczęściej wybierane?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, które modele auta są najbardziej popularne i najczęściej wybierane przez klientów. Warto, aby właściciel auta zwrócić uwagę na kwestię, na jaki rodzaj imprezy dany pojazd ma być udostępniony. W zależności od okoliczności imprezy, wynajem aut w Koszalinie można podzielić na następujące typy pojazdów:

Wydarzenia sportowe – zaliczają się do nich takie wydarzenia jak wszelkiego rodzaju zloty, wyścigi czy też imprezy o charakterze sportowym. Wówczas najczęściej wynajmowane są pojazdy sportowe np. pojazdy terenowe, motocykle czy też auta sportowe;

Śluby – tutaj z kolei najlepszym rozwiązaniem okazują się pojazdy ekskluzywne. Zaliczają się do nich przede wszystkim limuzyny. Jednak warto zaznaczyć, iż równie dobrym pomysłem jest wynajęcie konnej bryczki. Taki pojazd, choć nie jest już używany nigdzie powszechnie, świadczy o klasie oraz o traktowaniu drogi do ślubu jako jednego z najważniejszych momentów w życiu;

Imprezy tematyczne – w tym wypadku z kolei model wynajmowanego pojazdu jest uzależniony od tematyki i okoliczności imprezy, dlatego wachlarz możliwych do wynajmu aut w Koszalinie jest bardzo szeroki, Popularne są takie modele jak garbusy, BMW, Volkswagen, ale i również limuzyny. Przykładowy cennik można znaleźć na stronie wybranej wypożyczalni np.: https://carforyou.com.pl/cennik-koszalin/.

Czy jest to opłacalny biznes?

Właściciel każdego biznesu przed podjęciem decyzji o jego otwarciu musi wiedzieć, iż zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie dany biznes będzie opłacalny. Za prowadzeniem biznesu wynajmu aut w Koszalinie, czy to zwykłej wypożyczalni, czy też na imprezy okolicznościowe przemawia oczywiście fakt, iż jest to biznes bardzo dochodowy. Koszt wynajmu samochodu na imprezę okolicznościową musi pokrywać m.in. koszt pracy szofera, koszt paliwa, koszt amortyzacji podczas okresu trwania najmu (powyżej 2-3 dni), koszt przyozdobienia, czy też koszt wyposażenia auta np. alkohol oraz przekąski. Do tego należy również doliczyć własny zysk z wynajmu danego auta.

Kwota wydaje się niebywale wysoka, jednak warto pamiętać, iż taki biznes również wiąże się ze sporymi kosztami. Zaliczyć do nich można koszty konserwacji auta oraz napraw. Koszty obowiązkowego ubezpieczenia zarówno auta, jak i pracowników, koszty stałe jak wynajem powierzchni dla pojazdów czy też koszty pracownicze oraz koszty energii. Po odliczeniu wszelkiego rodzaju kosztów, zyski (przynajmniej na samym początku) nie są wysokie. Jednak im większa liczba aut przeznaczonych na wynajem, tym proporcjonalnie większe zyski z wynajmu, ale większe koszty prowadzenia swojej działalności.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *