Biznes i finanse Motoryzacja

Jaki wybrać samochód do 30 tysięcy złotych?

Zakładasz budżet 30 tysięcy za samochód? Na rynku aut używanych znajduje się wiele ciekawych propozycji, zarówno dla osoby samotnej, całych rodzin z dziećmi, jak i modeli dla tych, którzy intensywnie podróżują poza miasto. Sprawdź, jaki samochód do 30 tysięcy złotych wybrać.

Samochód do 30 tysięcy złotych – o czym trzeba pamiętać?

Wybór auta nie należy do najprostszych, jednak warto zastanowić się nad budżetem. Mając do dyspozycji 30 tysięcy złotych na auto, musisz jeszcze wziąć pod uwagę pozostałe koszty związane z rejestracją auta czy polisą OC, którą możesz przejąć po poprzednim właścicielu, ale nie musisz.

Zakup używanego auta do 30 tysięcy złotych wiąże się też z ogromnym stresem. Najlepiej wybrać się na oględziny z osobą, która zna się na motoryzacji albo podjechać do warsztatu na kontrolne badanie techniczne. Wiąże się to z dodatkowym kosztem, jednak dla własnego spokoju warto to zrobić. Mechanik sprawdzi czy nie ma problemów z korozją oraz jak działają poszczególne układy.

Jeśli decydujesz się na popularną markę, masz też większą pewność, że znajdziesz części zamienne, kiedy zacznie dziać się coś niepokojącego. Łatwiej też później sprzedasz samochód. Uważaj na oszustów, którzy często cofają liczniki albo nie mówią wszystkiego na temat auta. Zawsze możesz sprawdzić też historię auta w państwowej bazie danych, czyli na stronie internetowej CEP. Potrzebujesz pieniędzy na formalności związane z zakupem auta? Szybka gotówka może Ci pomóc.

Jaki samochód do 30 tysięcy złotych wybrać?

Zacznijmy od modeli, które są bardzo popularne na rynku i sprawdzą się dla całej rodziny z dziećmi. Wśród nich jest Audi A4. W tej cenie możesz otrzymać np. rocznik 2008 z silnikiem 2.0 tdi w sedanie. Do 30 tysięcy złotych możesz też kupić Audi A6 w bardzo dobrym stanie, w przedziale od 2004 do 2011 roku.

Kolejnym dużym autem w tej cenie jest Volkswagen Passat. To bardzo popularny model i chętnie kupowany przez kierowców. Nowoczesny design i sporo miejsca w środku są dodatkowym atutem. Auto do 30 tysięcy złotych, które otrzymasz na rynku wtórnym mogą być nawet z 2009 roku w dieslu z automatyczną skrzynią biegów.

Wśród mniejszych samochodów do 30 tysięcy złotych możemy wymienić Renault Scenic z lat 2009-2016 oraz Renault Clio w przedziale produkcji 2005-2012. Warto też przyjrzeć się Citroenowi C3, który możesz otrzymać nawet z 2016 roku w tej cenie.

Kierowcy często też wybierają takie modele jak Opel Insignia, Volkswagen Golf oraz Toyota Avensis. W tym przedziale cenowym można otrzymać naprawdę sprawdzone auto.

Nowe auto do 30 tysięcy?

Nowe samochody z salonu to koszt, który zaczyna się od prawie 40 tysięcy złotych. Warto jednak przemyśleć tę decyzję. Otrzymujesz samochód nowy, bez wad, który nie był wcześniej używany. Minusem jednak jest fakt, że wyjeżdżając z salonu, już jest on mniej warty. Jeśli nie masz pieniędzy, a chcesz postawić na samochód z salonu, weź pod uwagę takie rozwiązanie jak szybka gotówka.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *