Motoryzacja

Narzędzia niezbędne w warsztacie blacharsko-lakierniczym

Każdy profesjonalnie zarządzany warsztat blacharsko-lakierniczy powinien być wyposażony w wysokiej klasy narzędzia i akcesoria. To właśnie dzięki nim nawet najtrudniejsze usługi z tej kategorii są realizowane na maksymalnie wysokim poziomie i kończą się sukcesem. Za dobór narzędzi odpowiadają wykwalifikowani lakiernicy oraz blacharze. Takich akcesoriów jest jednak coraz więcej, dlatego wypada zastanowić się nad tym, w które zainwestować już na samym starcie.

pistolet lakierniczy samochodowy

Warsztat blacharsko-lakierniczy – za co konkretnie odpowiada?

Zakład blacharsko-lakierniczy odpowiada w dużej mierze za eliminowanie rozmaitych szkód komunikacyjnych i naprawę karoserii. Taki warsztat może działać samodzielnie lub być podłączony pod autoryzowany salon popularnego dealera samochodowego. Kierowca sam zadecyduje o tym, gdzie konkretnie skierować się z zaistniałą usterką.

Odpowiednio zarządzane warsztaty gwarantują klientom szeroki wachlarz usług, w tym m.in.: usuwanie wgnieceń, poprawę stanu karoserii, wymianę zniszczonych lub skorodowanych elementów czy też polerowanie.

szlifierka oscylacyjna do lakieru

Narzędzia, które sprawdzą się w małych, jak i dużych warsztatach

Istnieje kilka kluczowych narzędzi, które powinny znaleźć zastosowanie zarówno w mniejszych, jak i większych warsztatach blacharsko-lakierniczych. Pod uwagę warto wziąć m.in.:

  • pistolet lakierniczy – przeprowadzane prace lakiernicze są wykonywane w ekspresowym tempie. Uzyskana powłoka wyróżnia się starannością wykonania, wysoką precyzją oraz równą powierzchnią. Do wyboru są pistolety ręczne oraz automatyczne. Znacznie wygodniejsza i bardziej nowoczesna jest ta druga propozycja,
  • szlifierki oscylacyjne – idealne do wykonywania niewielkich prac szlifierskich i regeneracji lakieru. Sprawdzają się też w trakcie obróbek wykończeniowych. Dość łatwe w obsłudze i mogą być wykorzystywane przy takich materiałach jak: powłoka lakiernicza, drewno, metal i tworzywo sztuczne,
  • klucz udarowy pneumatyczny – charakteryzuje się dobrze wyważonym mechanizmem udarowym. Warto podkreślić to, że nie tylko mechanicy są odpowiedzialni za odkręcanie kół. To bardzo istotna czynność również w pracy profesjonalnego blacharza, który w trakcie wykonywania czynności blacharskich musi zdemontować niektóre części, w tym np. wspomniane już koła.

To trzy podstawowe narzędzia, które muszą znaleźć zastosowanie w każdym zakładzie blacharsko-lakierniczym, aby poszczególne usługi były realizowane zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Klucz udarowy motoryzacyjny

Jakie jeszcze narzędzia i akcesoria mogą znaleźć się w warsztatach?

Poza trzema wspomnianymi narzędziami warto zastanowić się nad zakupem innych produktów i akcesoriów, tak aby zaoferować klientom kompleksowe usługi blacharsko-lakiernicze. Przydatne sprzęty to na pewno: felcarka blacharska (możliwość łatwego wyprofilowania blachy), młotek blacharski (bezproblemowy montaż blachy), przenośny odkurzacz (sprawne usuwanie drobinek i pyłu), wężyki, zbiorniki, dysze czy też kubki do mieszania farby. Co najważniejsze wszystkie te elementy można zamówić przy pomocy sieci internetowej.

 

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *