Motoryzacja

Porównanie zasięgów aut elektrycznych 2020

Samochody elektryczne podbijają serca coraz większej liczbie użytkowników. Jaki dystans możemy przejechać bez ładowania akumulatora?

Jeszcze niedawno zastanawiano się czy samochód elektryczny dorówna tradycyjnemu pojazdowi spalinowemu. Teraz już oficjalnie mówi się o tym, że samochody elektryczne są lepsze. Pomimo rozwianych wątpliwości rynek samochodowy wciąż czeka na największą rewolucję, która przyczyni się do znaczącego rozwoju tej branży.

Samochód elektryczny warto zakupić przede wszystkim ze względu na niskie koszty eksploatacji, które szacuje się na od 8zł do 16zł za przejechane 100km. Dla porównania koszt przejechania tej samej liczby kilometrów dla samochodu spalinowego wynosi od 26zł do 40zł. Uznaje się, że najdroższe ładowarki do pojazdów elektrycznych to ładowarki komercyjne. Można też skorzystać z ofert abonamentowych, które obniżają koszty ładowania nawet o kilkanaście procent. Samochód elektryczny możemy ładować również we własnym garażu np. w porze nocnej, kiedy samochód znajduje się w stanie spoczynku.

Poza kosztami eksploatacyjnymi często poruszaną kwestią przy temacie aut elektrycznych jest ich zasięg. Oczywiście jest to temat dyskusyjny, ze względu na różne użycie samochodu. Kierowca pokonujący jedynie miejskie dystanse może zadowolić się krótszym zasięgiem samochodu niż kierowca, który podróżuje na co dzień pomiędzy miastami.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników producenci wychodzą z różnymi propozycjami. Z pewnością każdy kierowca ucieszyłby się z możliwości tankowania swojego spalinowego pojazdu co 500km. Już dziś dzięki producentowi wizjonerskich samochodów Tesla jest to możliwe.
Dla porównania przygotowaliśmy porównanie zasięgów samochodów elektrycznych zdecydowanych faworytów na rynku motoryzacyjnym – samochodów Tesla

Samochód Tesla Model S

Jest to ekskluzywny model segmentu E z silnikiem elektrycznym. Pierwszy samochód tej klasy, seryjnie produkowany od 2012 roku. Samochód został pierwszym światowym sukcesem Tesli. Tesla Model S nie tylko posiada imponujący wygląd, ale również potrafi rozpędzić się do 100km/h w zaledwie 3,8 s. Jego zasięg notuje się na 610 km, mierzone w standardzie WLTP. Model został wiele razy nagradzany tytułem World Green Car roku 2013 oraz Motor Trend Car roku 2013.

Samochód Tesla Model 3

To samochód, który w wersji Standard według zapewnień producenta posiada zasięg do 350 km oraz w wersji Long Range nawet to 523 km. Jego przyśpieszenie do 100km/k powinno zająć jedynie 6s. Tesla Model 3 posiada w standardzie napęd na tylną oś, w opcji można znaleźć samochód napędzany na 4 koła.

Samochód Tesla Model X

Jest to samochód dostępny, aż w trzech wersjach, a mianowicie: 75D, 90D i P90D z pakietami 75 kWh i 90 kWh. Ich napęd zawsze skonstruowany jest z dwóch silników trakcyjnych, po jednym na każdej osi. Tesla Model X przyśpiesza 100km/h w 4,6s. Jego zasięg sięga aż do 491 km na pojedynczym ładowaniu.

To nie koniec zmian i nowości na rynku samochodowym. Modele Tesla X oraz S będą moją teraz możliwość znacznie szybszego ładowania na superchargerach. Takie ładowarki pozwalają na pobieranie mocy 145 kW, a na najnowszych stacjach ta wartość zwiększa się do 200kW. Samochody Tesla dzięki takiemu rozwiązaniu będą coraz wygodniejsze w obsłudze oraz zapewnią swojemu użytkownikowi niepodważalny komfort.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *