Hobby Styl życia

Top 5 nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają życie, ale też pozwalają prowadzić zdrowy styl życia

Żyjemy w XXI wieku, zatem mamy możliwość skorzystania z różnych nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają życie. Pomyślcie tylko nawet nie musimy sprzątać, w końcu mamy odkurzacze sprzątające. Przykładów można by wymieniać sporo. Ale my skupimy się na takich, które nie tylko ułatwiają życie, ale też pozwalają prowadzić zdrowy styl życia, a przy tym być aktywnym.

Rozwiązanie nr 1, czyli o elektrycznych rowerach słów kilka

Wiele osób jest tak zapracowanych, że nie ma czasu na aktywności fizyczne, bo jedyne o czym marzy po przyjściu do domu, to relaks na kanapie. Oczywiście tak nie może być. Pomyślcie jeszcze, że te osoby wszędzie dojeżdżają do pracy samochodem, co generuje duże koszty, a przy tym negatywnie wpływa na środowisko. W końcu nie tylko kopciuchy są przyczyną tak dużego smogu, lecz także samochody. Zatem, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, a przy tym zrobić coś dobrego dla siebie, warto postawić na elektryczne rowery. Co ważne, sprawdzą się one nawet w przypadku osób, który kondycja pozostawia wiele do życzenia. Dzięki nim możecie ominąć korki, a dzięki wspomaganiu poruszać się całkiem szybko, bo aż 25 km na godzinę. Oczywiście sporo dodatkowo zaoszczędzicie, bo koszty benzyny są duże, a koszty eksploatacji elektrycznych rowerów już nie, bo jedno naładowanie baterii do pełna kosztuje zaledwie 0,60 złotego, a pełne naładowanie pozwala na przejechanie aż 120 km. Codzienna jazda na elektryku pozwala więc nie tylko zaoszczędzić, ale i zadbać o siebie – codzienna porcja ruchu zapewniona.

Rozwiązanie nr 2, czyli o posiłkach zdań parę

Niewątpliwie w zdrowy styl życia wpisuje się zbilansowana dieta. Jednak, jak to zwykle bywa, większość z nas nie ma czasu na gotowanie. A jak wiadomo najłatwiej jest kupić fast fooda. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jedzenie śmieciowe jest nie tylko niezdrowe, ale też bardzo kaloryczne. Otyłość nie jest już rzadką chorobą, lecz jest chorobą cywilizacyjną. Dlatego brak czasu nie upoważnia nas do odżywiania się jedzeniem z barów szybkiej obsługi, tym bardziej że mamy XXI wiek i wiele możliwości. Zatem wystarczy tylko zamówić catering dietetyczny i to dobrany do własnych preferencji. Jedzenie jest nie tylko zdrowe, ale też bardzo smaczne, a przy tym posiłki są zbilansowane. Cena wcale nie jest wysoka, a zresztą na jedzeniu oszczędzać nie można.

Rozwiązanie nr 3, czyli internetowe treningi

Internet daje duże możliwości i nie należy traktować go tylko przez pryzmat niebezpieczeństwa. Szczególnie niedawno, gdy był lockdown można było wykorzystać jego dobrodziejstwo i to nie tylko serfując po sieci, czy oglądając filmy, bo również ćwicząc. Obecnie ćwiczenia z trenerem personalnym online dobrze się sprawdzają. Dzięki kamerce trener może zwracać uwagę na to, co wykonujecie źle, ale też pokazywać Wam różne ćwiczenia. Swoją drogą możecie także po prostu ćwiczyć, oglądając treningi np. Mel B.

Rozwiązanie nr 4, czyli smart home

W domu także smart rozwiązania dobrze się sprawdzą, tym bardziej, gdy mamy mało czasu. Wieloma sprzętami możemy sterować wykorzystując smartfona. Będąc w pracy, możemy włączyć pralkę, a zamiast spędzać czas na sprzątaniu, włączyć robota sprzątającego. Jak takie rozwiązania mają się do zdrowego stylu życia? Bardzo łatwo to wyjaśnić. Zamiast spędzać czas na niezbyt przyjemnych obowiązkach, można go wykorzystać i pójść pojeździć na rowerze, ale też zwyczajnie pójść spacer czy zrobić coś dla siebie i umówić się na relaksujący masaż.

Rozwiązanie nr 5, czyli krokomierz i pulsometr w jednym

Czas przejść do piątego rozwiązania, które także jest dobre. Otóż dzięki swojemu smartfonowi można mierzyć postępy treningu. Warto ustawić krokomierz, dzięki temu będziecie wiedzieć, że przejście 10 tys. kroków dziennie poprawia nasze zdrowie i pozwala lepiej się poczuć. Liczniki kalorii, ale też pulsometr mierzy efektywność ćwiczeń. Warto wykonywać treningi poniżej poziomu progu mleczanowego, chyba, że chcecie osiągnąć jeszcze większą efektywność ćwiczeń i znacząco podnieść swoją wydolność.

Małe zmiany dają duże efekty – wiadomo to nie od dziś. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania i technologię można zrobić coś dobrego dla siebie, ale i dla wszystkich.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.