Zakupy Praca

Jaki laptop do pracy wybrać?

W obecnych czasach coraz więcej prac wymaga tego, abyśmy korzystali z komputera albo laptopa. Specyfika większości zajęć powoduje, że to laptopy zaczynają święcić tryumfy. Są lekkie, łatwo je ze sobą zabrać, można na nich wykonywać wszystko to, co na komputerach stacjonarnych, a więc ich sprzedaż rośnie lawinowo. Decyzję o tym, jaki komputer przenośny wybrać, nie jest więc łatwa. W tym celu warto posiłkować się opiniami różnych fachowców, którzy prowadzą specjalistyczne blogi, vlogi albo strony w sieci. Duże znaczenie mają tutaj także preferencje osobiste, a także doświadczenia jakie zebraliśmy przez lata pracy na różnych komputerach. Najważniejsze by nasz wybór miał ręce i nogi oraz dał nam satysfakcję z wykonanej na komputerze pracy.

A może by tak laptop Acer?

Poszukując odpowiednich opcji na stronach internetowych możemy np. zdecydować się na kupno laptopa Acer Swift 3 SF314-42-R6LL 14″. Produkt ten znajdziemy na pewno w różnych sklepach sieciowych, takich jak chociażby ten, który mieści się pod adresem: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml. Ów laptop wyposażony w czternastocalowy ekran, z procesorem AMD Ryzen 5 4500U dysponuje sześcioma rdzeniami oraz szesnastoma megabajtami pamięci operacyjnej, co pozwala na szybką pracę oraz obsługę wielu otwartych kart równocześnie. Ma on także zamontowany system operacyjny Windows 10, łączącym to co było najlepsze w Windowsach: siódmym i ósmym. Dysponuje on także dyskiem półprzewodnikowym SSD, który w zdecydowany sposób zwiększa szybkość oraz komfort pracy na tym modelu laptopa. Aplikacje oraz system operacyjny na takim dysku działają kilkakrotnie szybciej niż na starszych dyskach typu HDD. Dysk SSD jest bardzo cichy a także mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne, gdyż nie posiada części ruchomych. Komputer ten dysponuje także najnowszym łączem USB w standardzie 3.1, które umożliwia przerzucenie trzydziestu dwóch GB danych w ciągu niecały trzydziestu sekund. Dodatkowo laptop jest wyposażony w podświetlaną klawiaturę, co umożliwia pracę w gorszych warunkach oświetleniowych.

Dell dla tych, którym wystarczy nieco mniej

Nieco inną propozycją jest komputer przenośny Dell Inspiron 3593 15,6″. Dysponuje on nieco większym ekranem, dzięki czemu może być bardziej przydatny dla tych, z nas którzy wolą laptopy o większej przekątnej. Ma on jednak o połowę mniejszą pamięć operacyjną niż wyżej wymieniony Acer – wynosi ona tylko osiem megabajtów. Systemem operacyjnym w tym przypadku jest także Windows 10. Procesor Intel Core i7 10gen 1065G7 dysponuje tylko czterema rdzeniami, co powoduje, że będzie on nieco wolniejszy niż Acer. Z kolei dysk półprzewodnikowy SSD daje możliwość pracy taką, jakiej nie dawały dyski HDD. Krótko mówiąc nie jest to może komputer z najwyższej półki, ale na pewno jego zakup będzie dobrą inwestycją i pozwoli nam na pracę w pełnym zakresie jego możliwości.

Acer czy Dell – wybór należy do Ciebie

Biorąc pod uwagę ceny obydwu komputerów różnice są tu naprawdę nieduże i wynoszą trzysta złotych na korzyść produktu firmy Dell. Jednak komputer firmy Acer jest szybszy, aczkolwiek dysponuje mniejszą przekątną ekranu, co może być mniej komfortowe, dla tych którzy cenią większy obraz. Bez względu na to jaką decyzję ostatecznie podejmiemy, ważne jest, żeby wybrany przez nas laptop spełnił pokładane w nim oczekiwania. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach – warto więc zwrócić na nie uwagę.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *