Zdrowie i uroda

Jak uzyskać gładką skórę nóg i okolic bikini?

Gładka skóra to marzenie większości kobiet. Jak zadbać o skuteczną depilację krok po kroku?

Depilacja to konieczność, by cieszyć się gładkimi nogami, czy strefą bikini. Jak wybrać odpowiednią metodę usuwania owłosienia oraz o czym pamiętać przed depilacją, by skóra była gładka, jedwabista i bez podrażnień?

Przygotowanie skóry do depilacji

Nim przejdziesz do depilacji, odpowiednio przygotuj skórę. Jeśli depilujesz nogi, zadbaj o peeling dzień przed depilacją. Złuszczysz wtedy naskórek, co ułatwi depilację, a także sprawi, że nogi będą nadzwyczaj gładkie. Po usunięciu włosków czas na pielęgnację. Zastosuj kosmetyk, który złagodzi powstałe podrażnienia, jak i ukoi skórę.

Wybór metody depilacji

Wybierz metodę depilacji, która jest dla Ciebie najlepsza. Do wyboru masz maszynkę do golenia, kremy do depilacji, usuwanie owłosienia woskiem, czy pastę cukrową. Każda z tych metod wymaga regularnego powtarzania, by utrzymać efekt gładkiej skóry.

Maszynka do golenia

To najprostszy sposób, by pozbyć się niechcianych włosków. Niestety maszynka nie jest pozbawiona wad. Po ogoleniu maszynką włosy szybko odrastają. Co więcej, łatwo o podrażnienia, czy problemy z wrastającymi włoskami. Dobrze przed goleniem maszynką zrobić peeling, a potem golić z produktem, który ułatwia poślizg na skórze.

Depilator

Depilator jest metodą, na którą decyduje się znaczna część kobiet. Dlaczego? W przeciwieństwie do maszynki pozwala uporać się z włosami na dłuższy okres, nawet do 3 tygodni. Jego wadą jest niestety bolesność w trakcie korzystania, bo wyrywa włoski razem z cebulkami.

Krem do depilacji

To szybki sposób usuwania owłosienia, dzięki, któremu rozpuszczamy niechciane włoski. Efekt takiej depilacji utrzyma się kilka dni. Przed zastosowaniem kremu do depilacji na cały obszar nóg, czy okolic bikini warto zrobić próbę uczuleniową na małym fragmencie ciała.

Wosk

To szybka i niestety bolesna metoda depilacji, która na długo pozwoli pozbyć się włosów. Po częstej depilacji woskiem włoski odrastają dużo słabsze i cieńsze. Przy korzystaniu z wosku mogą pojawić się podrażnienia. Wosk często wybiera się do depilacji bikini.

Pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna, w porównaniu do wosku. Z powodzeniem można w ten sposób samodzielnie zadbać o usuwanie włosków w domowym zaciszu.

Usunięcie włosków na stałe — laserowa depilacja

Marzy Ci się usunięcie niechcianych włosów na stałe? Masz dość systematycznej depilacji, bólu, podrażnień i pamiętania o usuwaniu zbędnego owłosienia? Jeśli tak, to depilacja laserowa nóg jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Laser na stałe usuwa barwnik z włosów, dzięki czemu nie są one w stanie odrosnąć ani się zregenerować. Dzięki temu po kilku seriach depilacji laserowej możesz na stałe zapomnieć o maszynkach, kremach do depilacji, wosku, czy innych. Na pierwszej wizycie specjalista oceni Twój typ skóry, a także zaproponuje określoną ilość zabiegów. Laserowo możesz usunąć owłosienie z nóg, pach, rąk, twarzy, czy zadbać o depilację bikini. Takie rozwiązanie wbrew pozorom zaoszczędzi nie tylko Twój czas, ale i pieniądze.

Jeśli chcesz mieć gładką skórę codziennie i nie myśleć już więcej o depilacji i jej powtarzaniu, to wybierz depilację laserową. To skuteczna metoda, by na stałe cieszyć się gładką skórą, bez ani jednego włoska.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *