Zdrowie i uroda

Naucz się pozostawiać stres poza łóżkiem

Jeśli jesteś zestresowany, może być Ci trudno zasnąć i spać. Faktem jest, że stres może doprowadzić do bezsenności poprzez wywoływanie pobudzenia ciała i umysłu. Sytuacja może ulec pogorszeniu, zbyt mała ilość snu może sprawić, że będziesz czuł się jeszcze bardziej zestresowany, co doprowadza do błędnego cyklu przewracania się z boku na bok zmieniającego się w napięcie. Dlatego rozsądnie jest podjąć kroki do usunięcia stresu przed udaniem się do łóżka. Te strategie pomogą Tobie to uczynić.

Ćwicz rano lub po południu. Bez względu na to czy jest to spacer, bieganie, kolarstwo lub pływanie, gry sportowe, ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu kardio lub udział w zajęciach z ćwiczeniami, zaangażowanie w aktywność fizyczną jest wspaniałym sposobem na rozluźnienie napięcia fizycznego i umysłowego. Ponieważ ćwiczenia zwiększają chwilowo temperaturę ciała, w przypadku wielu osób najlepiej jest ćwiczyć przynajmniej trzy godziny przed pójściem spać, wówczas ciało ma wystarczająco czasu na obniżenie swojej temperatury i przygotowanie odpowiednich warunków na sen. Jednakże, jeśli zauważysz, że ćwiczenia wykonywane wieczorem nie wpływają negatywnie na Twój sen, nie masz powodu, aby to zmieniać.

Zmniejsz swoją aktywność przed snem. Przynajmniej przez 30 minut (zaleca się godzinę) przed pójściem spać, unikaj wszystkiego, co wywołuje sytuacje przepełnione stresem. Oznacza to: Żadnego pisania, żadnego nadrabiania zaległości w pracy, żadnego oglądania programów telewizyjnych wywołujących napięcie. Zamiast tego, stłum światło i ścisz dźwięk; przeczytaj interesującą książkę, weź ciepłą kąpiel, zrób łagodne ćwiczenia rozciągające lub posłuchaj muzyki, która pozwoli się Tobie uspokoić.

Zdrowa dieta i także spożywanie mniejszych porcji wieczorem może znacznie pomóc. Na przykład, spożywanie lekkiej sałatki połączonej z zieloną herbatą lub kilka kropel olejku cbd (znajdź na stronie internetowej Cibdol), który jest znany z relaksujących efektów na umysł, naprawdę może uczynić wielką różnicę w jakości Twojego snu.

Uspokój napięcie. Spędź od 5 do 10 minut wykonując relaksującą rutynę—jak głębokie oddychanie, tworzenie obrazów w wyobraźni lub progresywne ćwiczenie mięśni—zanim pójdziesz spać. Te techniki dekompresyjne pomogą Tobie poczuć się mniej zestresowanym i zredukować ciśnienie krwi oraz puls.

Wyłącz swoje myślenie. Aby zapobiec sabotowaniu snu przez zmartwienia w ciągu dnia, podejmij zgodny wysiłek, aby przełączyć swój umysł na tryb “wyłączony” zanim udasz się psać. Możesz tego dokonać zapisując po południu swoje obawy i odkładając je na bok do następnego ranka. Lub, możesz praktykować medytację angażując do tego cały swój umysł: Usiądź w ciszy z zamkniętymi oczami, oczyść swój umysł z myśli i skup się na oddychaniu. Gdy myśli przychodzą do głowy, po prostu zanotuj je jakby były chmurami unoszącymi się po niebie i zwracaj uwagę na oddech. Posiadanie czystego, spokojnego umysłu wprowadza Cię w stan przyjaznego snu.

Przeczytaj więcej o stresie: https://rodzinaipraca.gov.pl/dla-pracownika/porady-i-informacje-praktyczne/stres-nieodlaczny-towarzysz-czlowieka/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *