Zdrowie i uroda

Pożegnanie z suchą skórą

Początek wiosny to nie tylko kwitnące drzewa, słońce i miłość w powietrzu. W tym okresie zmagamy się z konsekwencjami zimy na naszej skórze. Mróz, wiatr, szczelne i nieoddychające warstwy ubrań, brak rękawiczek. Rezultat? Problemy z cerą, suche plamy na ciele, przesuszone i przebarwione dłonie. Właśnie one obrywają najmocniej. Są na to jednak sprawdzone i skuteczne sposoby.

Krajobraz po zimie

Zima sieje spustoszenie na naszych dłoniach przede wszystkim z powodu utraty wody przez naskórek, co skutkuje drastycznym obniżeniem naturalnej bariery lipidowej skóry. Efekt: dłonie szybko się przesuszają, pękają i stają się szorstkie. Dlatego wiosną należy zacząć od podstaw. Najlepiej usunąć komórki martwego naskórka, by następnie wznieść fundament w postaci odrodzonej, zdrowej i pięknej skóry. Do osiągnięcia tego celu posłużyć nam mogą różnego rodzaju peelingi, które przygotują doskonały grunt dla dalszej pielęgnacji – ułatwią składnikom aktywnym zawartym w kremach regeneracyjnych jak najgłębsze przeniknięcie w strukturę skóry dłoni.

Bardzo skuteczne będą domowej roboty peelingi, które można wykonać chociażby z oliwy z oliwek i cukru bądź miodu z płatkami owsianymi. Brzmi pysznie, prawda? Ale to dopiero początek batalii o nasze dłonie!

Zobacz również:  Leki homeopatyczne – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wiosenne odrodzenie

Po oczyszczeniu przesuszonych dłoni z martwego naskórka należy skorzystać zarówno z lekkich kremów do suchej skóry jak i preparatów bogatych w lipidy, ceramidy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Powinniśmy pamiętać, że nie możemy poprzestać tylko na wiosennych porządkach. Dłonie są naszą wizytówką w kontaktach międzyludzkich a ich pielęgnacja i troska o zdrowy wygląd powinna być dla nas zadaniem całorocznym. W związku z tym warto mieć zawsze pod ręką regenerujący krem oraz składniki do wykonania domowej maseczki lub peelingu. Pamiętajmy jednak, że pielęgnacja dłoni to nie tylko zabiegi kosmetyczne a również właściwe nawadnianie organizmu i zdrowa dieta bogata w antyoksydanty a tych jest moc w owocach i warzywach. Tym bardziej na wiosnę grzechem byłoby z dobrodziejstw natury nie skorzystać.

Więcej o suchej skórze po zimie i najlepszych sposobach na piękną cerę wiosną znajdziecie pod adresem: https://www.clochee.com/sucha-skora-po-zimie-czesty-problem-20-sposobow-na-piekna-cere-wiosna#20

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *