Zdrowie i uroda

Terapia zapachem

Praktykując jogę lub zwyczajnie chcąc się zrelaksować, warto od czasu do czasu sięgnąć po różnego rodzaju substancje, które przyspieszają osiągnięcie stanu wyciszenia. Z pewnością należą do nich kadzidełka, pomagające wprowadzić się w stan głębokiej relaksacji, wspomagającej medytację.

Dzięki różnorodnym zapachom możesz także wyczarować w swoim domu wspaniałą aurę. Udowodniono, że aromaty poprawiają nastrój oraz sprawiają, że w danych pomieszczeniach lepiej się odpoczywa.

Jak prawidłowo rozpalić kadzidełko?

Chcąc zapalić kadzidełko, musisz mieć pewność, że przebywasz w pomieszczeniu, gdzie wentylacja działa w odpowiedni sposób. Nie może być tam zbyt dużych przestojów powietrza — wówczas wydzielany zapach nie będzie cieszył, a jego nagromadzenie w pomieszczeniu wywoła trudności w oddychaniu nie tylko u  Ciebie, ale i u domowników.

Zadbaj zatem, by zawsze rozpalać kadzidło w dobrze wywietrzonym pokoju, gdzie wentylacja działa w odpowiedni sposób. Poza tym wybierz zapach, który nie jest zbyt intensywny oraz nie zawiera, choć nuty palonego plastiku lub węgla — czasem na rynku zdarzają się kadzidełka z dodatkami niewiadomego pochodzenia, które wydzielają właśnie taki zapach. Staraj się kupować je w sprawdzonych sklepach, najlepiej tych oferujących produkty zapachowe pochodzenia naturalnego.

Kadzidełko rozpalaj na specjalnie przygotowanej do tego celu podstawce. Pilnuj, by popiół nie spadł na podłogę i meble — może być później trudny w usunięciu. Staraj się nie spalić zbyt dużej części kadzidełka — niech płomień obejmie czubek, a następnie z biegiem czasu pozostałą część zapachu.

Czy istnieją przeciwskazania do palenia kadzidełek?

Jeśli jesteś uczulona lub źle reagujesz na intensywne zapachy, palenie kadzidełek może nie przynieść oczekiwanego relaksu, a raczej ból głowy. W takiej sytuacji warto próbować innych łagodniejszych aromatów. Często osobom z nadwrażliwością zapachową przeszkadzają tylko niektóre zapachy, podczas gdy inne są dla nich wspaniałym zmysłowym doświadczeniem.

Kadzidełek nie powinno się palić także w pomieszczeniach, gdzie przebywają noworodki — rozwijający się zmysł zapachu może źle odbierać intensywne bodźce. Dotyczy to również olejków oraz odświeżaczy powietrza.

Jeśli przeszkadzają Ci kadzidełka zawierające pył, poleca się sprawdzić również ich bezpyłową wersję. Możesz je znaleźć w sklepach z naturalnymi produktami oraz zielarniach. Spośród wszystkich typów kadzideł, warte uwagi są drewienka palo santo oraz biała szałwia. Oprócz niewątpliwych walorów zapachowych oczyszczają one aurę oraz sprawiają, że zapach na długo po ich rozpaleniu unosi się w powietrzu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *