Dom i ogród

4 rzeczy do rozważenia przed dodaniem antresoli

Z trendem do życia na otwartym planie, który obecnie obejmuje dwa piętra, omawiane są kluczowe względy architektoniczne, które należy uwzględnić przed zmianą konfiguracji przestrzeni.

W rzeczywistości antresola jest piętrem częściowym – lub przeszklonym balkonem. Poza tym, że jest to modny dodatek, dla wielu osób antresola jest doskonałym sposobem na rozbudowę przestrzeni życiowej lub dodanie dodatkowego pokoju. Antresole mogą być dziwaczne i nietypowe, ponieważ często mieszczą się pod dachem lub sufitem i pełnią funkcję galerii nad piętrem poniżej.

Zanim jednak zdecydujesz się otworzyć swój dom na piętrze, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Planowanie antresoli

Dodanie antresoli nie wpływa na wygląd zewnętrzny budynku, więc pozwolenie na budowę często nie jest wymagane. Jednak wszystko, co zmienia nachylenie dachu lub zwiększa ilość pomieszczeń mieszkalnych, zazwyczaj wymaga zgody na budowę, dlatego najlepiej jest sprawdzić to z władzami lokalnymi na wczesnym etapie, zanim rozpocznie się budowa lub prace przygotowawcze. Szybka rozmowa z dyżurnym urzędnikiem powinna pozwolić Ci zrozumieć, czy będziesz potrzebował pozwolenia na budowę dla swojego projektu.

Zobacz również:  Plisy pomogą ci zadbać o okna

Zmiany strukturalne

Prace budowlane mogą być dość ciężkie, ponieważ antresola zwiększy ciężar ścian nośnych domu i będzie potrzebowała własnej konstrukcji nośnej. Taki element może czasami oznaczać modyfikację istniejącego dachu i sufitu, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z inżynierem w celu zaprojektowania nowej antresoli i dostarczenia obliczeń i informacji do przepisów budowlanych, aby zapewnić, że praca mieści się w zakresie wymagań prawnych.

Przepisy budowlane

W przypadku nowej antresoli zawsze konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Głównym problemem, który będzie miał wpływ na projekt, jest zagrożenie pożarowe. Tak więc, zazwyczaj najlepiej jest zaprojektować antresolę tak, aby klatka schodowa nie wymagała modernizacji. Ponadto, dodane rozwiązanie powinno być zazwyczaj mniejsze niż 50 procent wielkości przestrzeni, na której się znajduje, np. w salonie na dole. Krawędź antresoli będzie również wymagała zabezpieczenia – balustrady – aby zapobiec upadkowi z krawędzi, ale w wielu przypadkach można ją zaprojektować jako regał na książki lub ścianę magazynową, co dodatkowo wpływa na ogólny wygląd i funkcjonalność.

Zobacz również:  Hortensja ogrodowa – sadzonki o szczególnych walorach dekoracyjnych!

Myśl kreatywnie

Wszystko to może zabrzmieć jak ogromna ilość biurokracji, ale ważne jest, abyś się do tego zastosował. Ponadto, co ważne, niektóre z najlepszych projektów wychodzą z największych ograniczeń i w najmniejszych przestrzeniach. Antresole są również idealne dla biur domowych, gdzie nie ma konieczności stosowania wysokich sufitów.

Źródło: https://urzadza.pl/1253,antersole-wszystko-co-warto-o-nich-wiedziec/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *