Dom i ogród

Budujesz dom w technologii szkieletowej? Pamiętaj o kilku zasadach

W zależności od sposobu budowy domu możemy wyróżnić budowanie przy użyciu prefabrykantów, wielkowymiarowych modułów lub bezpośrednio na placu budowy. Niezależnie od wybranej metody, uzyskamy sztywny szkielet wypełniony materiałem o właściwościach izolacyjnych. Jeżeli zależy nam na posiadaniu nowoczesnego domu i nie chcemy używać zbyt dużej ilości materiałów budowlanych do izolacji, to musimy zadbać o ich wysoką jakość. Oprócz tego konieczne jest skorzystanie z usług doświadczonej firmy.

Jakiego drewna potrzebujemy w przypadku budownictwa szkieletowego?

Drewno sosnowe II oraz III klasy sprawdza się podczas budowania dachów, stropów oraz ścian w takich domach. Zanim rozpoczniemy budowę, trzeba upewnić się, że używane materiały nie będą podatne na działanie czynników atmosferycznych. Najlepiej, aby wybrane przez nas drewno spełniało wszystkie obowiązujące wymogi wytrzymałościowe. <

Poziom wilgotności 18% powinien zostać osiągnięty za pomocą komorowego suszenia w temperaturze 60 stopni C. W ten sposób usunięte zostaną wszelkie larwy, owady oraz zarodniki grzybów. Czterostronne struganie drewna dodatkowo zabezpieczy materiał przed obecnością jaj owadów. Oprócz tego należy usunąć korę oraz zredukować ilość pęknięć, wichrowatości i sęków. Płyty drewnopochodne posłużą do poszycia połaci dachowych, ścian i stropów. Ewentualnie możemy użyć płyt gipsowo-włóknowych. Do połączenia poszczególnych elementów drewnianych wykorzystuje się wkręty, gwoździe lub innego typu łączniki metalowe.

Jak zabrać się do wznoszenia fundamentów pod nasz dom?

Najlepiej zlecić to zadanie tej samej firmie, która zajmuje się budową naszego domu szkieletowego. Jedynie znając ostateczny ciężar konstrukcji budynku, można efektywnie przygotować pod nią fundamenty. Ponieważ tego typu domy są o wiele mniejsze od wersji murowanej, w zupełności wystarczy wykorzystać bloczki betonowe o szerokości 18 cm. Przygotowane za ich pomocą fundamenty bez problemu poradzą sobie z budynkiem ważącym około 40 ton. Więcej faktów na temat nowoczesnego budownictwa szkieletowego przeczytasz na stronie: www.siniat.pl

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *