Dom i ogród

Kieszonki na sztućce – czy warto nimi zastąpić serwetki?

Nakrycie stołu jest jednym z ważniejszych elementów wystroju nie tylko w restauracjach, ale także w odniesieniu do stołów przygotowywanych na specjalne okazje. Okazuje się, że zwykle organizując np. urodziny czy przyjęcie weselne, zwracamy uwagę na dobranie odpowiedniego obrusu, a także ustawienie estetycznych świeczników. Niemniej jednak najwięcej problemu sprawiają zawsze serwetki. Przede wszystkim te papierowe, są dla gości niepraktyczne, zaś wykonane z innych materiałów, mogą nie dopasować się do ogólnej kompozycji na stole. Wobec tego, czy warto zastąpić je kieszonkami na sztućce?

Czym są kieszonki na sztućce?

Kieszonki na sztućce goszczą na stołach w coraz to większej ilości restauracji. Okazuje się, że są one niczym innym, jak sposobem na zwiększenie estetyki stołu, a także higieniczne rozłożenie sztućców. Zwykle jest to odpowiednio złożony lub zszyty kawałek materiału flizelinowego lub niezwykle wytrzymałego papieru. Kieszonki na sztućce przypominają nieco koperty, do których wnętrza wkłada się pojedynczy komplet sztućców. Występują one w wielu kolorach i mogą posiadać również dodatkowe ozdoby. Największą popularnością cieszą się modele z dekoracyjnymi wstążkami i koralikami. Z pomocą kieszonek na sztućce jest możliwe ich odpowiednie wyeksponowanie.

Kieszonki na sztućce dopasują się do aranżacji stołu

Wspomniane zostało, że wśród kieszonek na sztućce możemy znaleźć ich różnorodne modele. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, z jakiego materiału zostały one wykonane, ale przede wszystkim o wzór i zdobienia, które się na nich znajdują. Taka mnogość wyboru sprawia, że z łatwością dopasujemy kieszonki na sztućce do wystroju całego stołu. Możemy dowolnie manewrować kolorami kieszonek na sztućce, a także ich dodatkowymi elementami. Dzięki nim cały stół może zyskać dodatkowy efekt estetyczny, a same sztućce będą prezentowały się w nich imponująco.

Kieszonki na sztućce mogą zastąpić serwetki

Kieszonki na sztućce z powodzeniem mogą znaleźć się na stole zamiast serwetek. Dlaczego? Otóż po wyjęciu z nich sztućców można je po prostu rozwinąć i wykorzystać właśnie jako serwetki. Wybierając modele z materiału flizelinowego możemy cieszyć się nie tylko wytrzymałymi kieszonkami na sztućce, ale także wytrzymałymi i praktycznymi serwetkami. W przeciwieństwie do modeli papierowych, będą one cechowały się znacznie lepszymi właściwościami chłonnymi. Nie będą się one również rozrywać i pękać. Wobec tego kieszonki na sztućce, to świetna i estetyczna alternatywa dla serwetek na stole.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.